Skocz do zawartości

Obsada dla 45l. Wybór podłoża. Kilka pytań.


matulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że posiadam w domu 45l. baniak profilowany o wymiarach 60x30x30, postanowiłem go "odkurzyć" i zacząć coś z nim działać. Użytkowałem go dawno, około 4-5 lat temu. Jednak było to bardzo "na dziko" i bez podstawowej wiedzy o akwarystyce.

Teraz powoli się edukuję i chce zrobić je od nowa, tak jak Bóg przykazał :)

 

Ze sprzętu jaki posiadam to filtr kaskadowy Aquael FZN-2, grzałke Aquael Comfortzone 75W oraz standardową pokrywę z oświetleniem o mocy 11W i barwą 6500K.

 

Pierwsze pytanie o obsadę. Bardzo podobają mi się Pielęgniczki Ramireza, jednak szperając po forach znalazłem różne opinie. Niektórzy piszą, że akwarium jest minimalnie-odpowiednie dla jednej parki, niektórzy że za małe.

Obsadę, która by mnie zadowalała:

- parka Pielęgniczek Ramireza

- kilka Otosek (5-6 sztuk)

- ewentualnie jakieś rybki, które żerują w środkowej i górnej części akwarium, np Bystrzyki Amandy

 

Wszystkie rybki mają podobne zapotrzebowania odnośnie wody. Jednak nie wiem czy nie przerybie akwarium poprzez Bystrzyki.

Jeżeli chodzi o parametry wody, to tutaj możecie podglądnąć teoretyczne wartości mojej wody w kranówce. Nie robiłem jeszcze testu bo zajmuję się preparacją korzeni oraz załatwieniem podłoża.

 

Ap ropo podłoża - jakie podłoże byście polecali? Mnie interesowało by ciemne podłoże lub ewentualnie piasek. I skąd jeden i drugi załatwić, by nie natknąć się na te sztuczne cuda którymi wysypane jest allegro?

Edytowane przez matulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Bystrzyki odpadają z powodu przerybienia?

Czy taki piasek będzie odpowiedni?

Mam pytanie jeszcze o preparacje korzenia. Udało mi się go zmusić do tonięcia, jednak nie jest on jeszcze całkiem okorowany. Po tygodniu leżenia w wodzie i między czasie dwóch gotowaniach (w solance i w zwykłej wodzie) dalej dosyć mocno barwi wodę. Czy jest to powodem niedokładnego okorowania, czy z korą czy bez będzie tak się działo?
Niedokładnie okorowany jest wg mnie ładniejszy (ciemny) i bardziej pasował by do podłoża (jasnego - piasku).

Edytowane przez matulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki gatunek nie wiem dokładnie, bo korzeń dostałem.

Kupiłem piasek z atestem w zwykłym sklepie. Dziś napuszczę wody, zostawię go do jutra, zrobię testy i zobaczę po pierwsze czy będzie ona pasować do Ramirezek i po drugie czy woda będzie farbować.

 

A jakie roślinki polecilibyście? Najlepiej na początek łatwe do utrzymania.

Edytowane przez matulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...