Skocz do zawartości

Akwarium 160l - podłoże i rośliny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stałem się dzisiaj posiadaczem akwarium 160l z podstawowym wyposażeniem. Polowałem na taki zbiorniczek już od jakiegoś czasu, trochę przeglądałem forum, ale nadal mam parę wątpliwości. Obecnie wygląda to następująco:

- 100 x 40 x 40

- filtr zewnętrzny Eheim 2224

- grzałka 200W z termostatem

- napowietrzacz Elite 799 z kamieniem

- dwie świetlówki 30W

 

Z tego co wyczytałem, napowietrzacz nie należy do najmocniejszych. Należałoby go wymienić czy nie stanowi to aż takiej różnicy?

Czy należałoby dokupić jakiś sprzęt do tego zestawu?

 

Docelowo mam nadzieję włożyć do niego ławicę neonków, parę otosków i jakieś kakadu lub ramirezki. Dostałem z akwarium drobny piasek, jednak chciałbym posiadać ciemne podłoże. Co więc położyć na dno? Ziemię ogrodniczą przykryć żwirkiem? Czy może jest na to lepsza metoda?

 

No i na jakie rośliny patrzeć w sklepie? Na nich kompletnie się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj roślin w sklepach zoologicznych bo puszczą Cie z torbami, chyba że trafisz do sklepu który zajmuje się typowo akwarystyką roślinną ( np. tak jak u mnie ) to inna sprawa.

Przykład, dwa małe rogatki - 15 zł.

Edytowane przez StoneKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, już mam mniej więcej pomysł na podłoże. Powiedzcie mi jeszcze, proszę, jakiego typu filtry powinienem zastosować w takim akwarium? Posiadam obecnie kubełek z dwoma koszykami, w jednym jest ceramika, w drugim chyba węgiel. Co wrzucić do tego drugiego? Też ceramikę czy może coś innego?

http://i.imgur.com/G5FqNVU.jpg

 

Czy przy zastosowaniu takiego filtra i regularnej wymianie części wody oraz odmulaniu, będę potrzebował też jakiejś filtracji mechanicznej, żeby ten kubełek za szybko się nie zapchał? 

 

Co założyć na końcówkę rurki zasysającej wodę z akwarium? Jakieś gąbki? Koszyczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...