Skocz do zawartości

Co robić? Neonki, kiriski, Ramirezki chore Pomocy!


Gośćw Dom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, zacznę od pielegniczki. Wczoraj wieczorem zauważyłem jak moja pięlegniczka ramireza pływa przy lustrze wody i diwznie oddychała. Tak jakby normalnie i nagle raz szybko Dzisiaj już nie mogę jej znależć w akwarium. Samiec Ramirezki wygląda na zdrowego pływa pobiera pokarm. Dalej, kiryski, 4 sztuki czarnego kiryska i wszystkie maja brązowe plamy głownie na pyszczku. Jeden jest bardzo wychudzony. Na poczatku myślałem, że ścierają się od podłoża.  Kupione miały czarne brzuszki teraz maja bledsze( podłoże to drobny piasek). I na Konieć neonki. Jedna sztuka jest blada, zamiast czerwonego paska jest pomarańczowy a inna na czerwonym pasku ma biała kropke, coś jak krosta ropna. Na razie otoski wydają się normalne.

Akwarium 63 litry

-podmiany raz w tygodniu oko 9 litra

- oświetlenie 15w . Swiecenie od 9 do 17

-filtr aquael fzn 2, wkłady to gąbka i torf.

-podłoze drobny piasek

- grzałka z termostatem 50w

- ozdoby to korzenie, liśćie dębu, kokos

- rosliny to anubias i mikrozorium

Woda temperatura 25stopni

- ph 6,5-7.0

NO3 10mg test sery

 

 Obsada

- Parka Ramirezek

- 4 Otoski

-4 Kiryski

- 8 Neoen Innesa

post-18005-0-14425800-1376646707_thumb.jpg

post-18005-0-41422900-1376646766_thumb.jpg

Edytowane przez Gośćw Dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy akwarium dojrzewało?

Jak najbardziej 2 tyg, później rybki były wpuszczane co tydzień. Pierwsze były kiryski. Ale z tych pierwszych żaden nie przeżył ostatni zdechł 2 tyg temu. Powinienem jeszce właśnie o nich wspomnieć. Poprzednie kiryski miały problem w okolicach oczu tzn robiły im sie białe plamy i dziury w ciele. Miesiac temu kupione były nowe. Akwarium ma rok.

To jest moje drugie akwarium i jestem już z niechęcony gdyz wczesniej mialem problem z sinicami. Cała obsada padła. Po restarcie powstało to co widać na zdjęciu.

Edytowane przez Gośćw Dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na NO2 mogły by się przydać w tej sytuacji. Ramireza mogła już zdechnąć lub leży gdzieś w kącie schowana. 

Mam w miescie jeden zoologiczny niestety nie maja tam testow. Musiałbym zamowić przez internet tak zrobiłem z poprzednimi testami. Tak więc wyniki NO2 byłyby dopierow nowym tyg. Pielegniczka siedzi pod korzeniem na piasku. Jest osowiała.

Edytowane przez Gośćw Dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulam weżykiem przy okazjji odciagania wody przy podmianach. Raz w tygodniu. Dwa razy dodalem Multimineral tropical 5 kropel, pierwszy raz był miesiac temu. Dawkowanie na etykiecie 10ml/100l co 14 dni. Od początku założenia dodaje trzy krople potasu kupionego na allegro i przyrządzonego wedlug przepisu tam podanego. Roztwor ten był zrobiony jeszce za czasow wczesniejeszego akwarium. Czy możliwe, że cos z nim jest nie tak? Przy wodzie do podmiany dodaje Sera aquatam.

Edytowane przez Gośćw Dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sera Aquatan

Daj sobie z tym spokój. Do podmiany stosuj wodę odstaną 24h bez żadnej chemii.

W porządku zastosuje się. Ostatnia podmiana była wczoraj także w niedziele zrobię kolejną nieużywając tego specyfiku.

 

Filtr chodzi prawidłowo. NIe jest zapchany przepływ jest taki jak zawsze. Pokrętło jest przekręcone na około 30-35% mocy. Przy większej robi się w akwarium pralka.

 

Udało mi się w końcu zrobić zdjęcie kiryska, może coś pomoże wywnioskować.

post-18005-0-79084700-1376653227_thumb.jpg

Edytowane przez Gośćw Dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy dodalem Multimineral tropical 5 kropel, pierwszy raz był miesiac temu. Dawkowanie na etykiecie 10ml/100l co 14 dni. Od początku założenia dodaje trzy krople potasu kupionego na allegro i przyrządzonego wedlug przepisu tam podanego.

 

Na temat tego nie będę się wypowiadał bo nie stosowałem. Może ktoś kto ma większe doświadczenie się wypowie ;-)

 

Właśnie wyczytałem w necie, że stosowanie Multimineral Tropical wraz z niektórymi uzdatniaczami wody, doprowadza do powstawania reakcji chemicznych, czego konsekwencją jest zatrucie wody a co dalej za tym idzie, śnięcie ryb. Chodziło o uzdatniacz Tropical Esclarin, ale może to jest jakiś trop...? Może eliminując jeden ze składników, problem będzie bliski rozwiązania.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego nie będę się wypowiadał bo nie stosowałem. Może ktoś kto ma większe doświadczenie się wypowie ;-)

 

Właśnie wyczytałem w necie, że stosowanie Multimineral Tropical wraz z niektórymi uzdatniaczami wody, doprowadza do powstawania reakcji chemicznych, czego konsekwencją jest zatrucie wody a co dalej za tym idzie, śnięcie ryb. Chodziło o uzdatniacz Tropical Esclarin, ale może to jest jakiś trop...

Hmm dzięki wielke, może to jest jakaś pośrednia przyczyna w moim przypadku. Prócz Aquatan innego uzdatniacza nie używałem i już nie mam zamairu używać żadnego!

Pielegniczka niestety padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...