Skocz do zawartości

Rozdęty bojownik. Co robić?


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moim zdaniem Twoja rybka choruje na POSOCZNICĘ. Wnioskuję to po tym, że ma odchodzące łuski i rozdęty brzuch, co jest spowodowane płynami ustrojowymi. Domyślam się również, ze ryba jest apatyczna, z niechęcią pływa i często znajduje się przy tafli wody. W późniejszym stadium choroby, mogą wystąpić zmiany kostne u ryby.
Proponuję odizolować ją od reszty obsady, ponieważ choroba ta jest zaraźliwa i śmiertelna. Można podjąć próby leczenia. Najwięcej informacji o tej chorobie można znaleźć pod tym linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Posocznica_u_ryb

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba ją odizolować od reszty ryb!
Eutanazję będziesz mógł zawsze dokonać. Spróbuj z tą głodówką, może ryba zwalczy bakterie i wyzdrowieje.
W moim akwarium miałem podobną sytuację. Chorował Zmienniak Plamisty (Platka) <- [moja pierwsza akwariowa rybka, do której byłem bardzo przywiązany], niestety choroba była już tak zaawansowana, że było widać jak ryba się męczy. Dla jej dobra i innych rybek akwariowych uśmierciłem ją. 
Radzę, nie dopuścić, aby chora rybka zdechła w głównym zbiorniku, ponieważ wtedy bakterie mogą przenieść się na inne ryby.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniano - izolatka i głodówka. Przyczyną takiego rozdęcia może być choroba układu pokarmowego, bloat lub omawiana wyżej posocznica.

Dodam od siebie, że płetwy również nie wyglądają dobrze.

 

W jakich warunkach żyje ryba?

Czym karmisz, jak wyglądają odchody? Piszesz, że ich nie widziałeś, ale skoro bojownik nadal je to na pewno w końcu jakieś zauważysz.

Filtracja, parametry wody, porządki...? Opisz wszystko, nie jesteś tu od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...