Skocz do zawartości

Akwa 30 l "przeludnienie"


Kanciorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Dzisiaj zakupiłem uzywany baniaczek 30l i wydaje mi sie ze jest delikatne "przeludnienie".  Baniak był bez wody a rybki były w woreczkach wiec musiałem wodę wlać odstana 24h i od razu wpuścić rybki dodałem preparat sera bio nitrivec.
Proszę o pomoc co zmienić.

Opis;

Baniak 30l AQUAEL
Filtr: AQUAEL FAN-MINI PLUS

Grzałka: AQUAEL  Comfort Zone 25 W 

zamek ozdobny 

podłoże ; kamyczki 

roślinka: ( chyba amazonka) 

Obasada: 

3 gupiki ( jeden samiec dwie samice) 
4 danio rózwoe 

4 danio pręgowane 

5 neonów

4 glonojady ( 2 złote 1 syjamski złoty 1 królewski ) 

2 kirysy

6 krewetek

 

 

Edytowane przez Gagatek
Przeniosłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary akwarium. Wyjmij zamek, kup na jego miejce korzen lub jakąś skałke. Dokup więcej roślin, jakie masz oświetlenie? Żwir pewnie o dużej granulacji, kup jakiś drobniejszy lub zwykły piasek z OBI.

Z obsady możesz zostawić tylko gupiki (jeśli masz co robić z młodymi) i krewetki. Danio, neony, kiryski i zbrojniki (glonojady) do oddania ( polecam Tablice.pl lub giełde na naszym forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 40x25x30. Oświetlenie żarówka philipsa niestety nie wiem ile W muszę rozkręcić osłonę .  
Czy mogą być takie roślinki jak :
MOCZARKA - EGERIA DENSA

KABOMBA WODNA - CABOMBA AQUATICA

ALTERNANTHERA REINECKII - ALTERNATERA. 

ROTALA WALLICHII. WYJATKOWO OZDOBNA

ROTALA MACRANDRA 'SMALL'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wszystkich rybek razem mieć nie możesz nawet w większym baniaku, ponieważ mają one różne wymagania np. temp. wody: danio lubią chłodniejszą od pozostałych. 

Zbrojniki lepiej oddać, potrzebują dużo większego akwarium, ok. 200l. Jeśli chcesz mieć jakieś "glonojady" to kup otoski, możesz je trzymać w 60l.

 

A tutaj masz o rybim menu --> http://forum.superakwarium.pl/topic/10949-przyk%C5%82adowe-menu-dla-ryb-pokarmy-suche/

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dopiero u mnie będzie zbiornik i będę chciał miedz w nim skalary. Miałem napisać dopiero za jakiś czas jak zbiornik dojrzeje ale z wielka chęcią wysłucham porad już :D  A w 30 zostawiłem sobie gupiki i mam rozkmine czy czasem jedna samiczka nie jest w ciąży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle z 30L na 300L :D ja wiem że to wciąga ale taki szybki skok :D nice zazdroszczę też bym chciał już większe akwarium. W żyworodki możesz się bawić an początek gupiki rozmnażają się jak głupie :) piaseczek proponuję drobny aczkolwiek sam od 4 lat mam kamykowaty ale taki już kupiłem razem z akwa. Teraz żeby mieć w miarę dobre warunki dla odrobinę mądrzejszych i ciekawszych ryb takich jak np Pielęgnice musiałem dosypać trochę piasku, który wydaje się dla nich prawie niezbędny. Żyworódki znudzą Ci się dość szybko. A Skalarów nie polecam bo są dość mało ruchliwe i nudne (to tylko moja opinia) napisz jakie filtry i oświetlenie w tych 300 litrach.

Pozdro. 

 

Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...