Skocz do zawartości

Stare Akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam,mam pewny kłopot z moim akwarium otóż ponad rok nie robiłem nic w moim akwarium 80L.Akwarium w sumie było bez rybek od dłuższego czasu,w baniaku zostały tylko rośliny jakieś tam ślimaki (pasożyty) i cały sprzęt. Po roku mojej nieobecności całe akwarium wygląda tragicznie. Wody oczywiście brak więc nic tam już nie żyje i ty mam pytanie w zbiornik wyglądał tak jak by tam była duża zawartość substancji żrących typu kwas czy coś takiego w każdym bądź razie przylepce do termometru i grzałki były kompletnie przeżarte. Na filtrach i na wszystkim co jest w akwarium bród dosłownie się wgryzł (zielony nalot ) nie mogę wodą ani octem tego wyczyścić. Zastanawiam się czy zastosować jakiś chlor żeby to wyczyścić czy lepiej kupić nowy sprzęt typu filtr i grzałka. Sprzęt w sumie nie jest jakiś markowy tylko jakiś tam chiński ale działa dobre. Jak myślicie co powinienem zrobić. Szkoda mi tego w sumie wyrzucać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cię stać to nówki sztuki pokupuj, jeżeli Ci szkoda to wyczyść akwa, wywal cały "szlam", żwir wygotuj, a sprzęt wrzuć do KMnO4 (nadmanganian potasu), albo do soli akwarystycznej,  niech to się wszystko wypłucze, filtr może pochodzić w takich roztworach(jeżeli użyjesz KMnO4 to potem niech pochodzi w normalnej wodzie) i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...