Skocz do zawartości

[63L] Pytanie o silikon na górnych częściach akwarium


mki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem akwarium 63L, pierwszy raz nowe akwarium. Szybki (przednia, tylna i boczne) są obklejone na wysokości około 1 cm na zewnątrz od góry akwarium czarnym sylikonem, który z tego co widzę da się zdrapać, w moich poprzednich akwariach nie mam górnych części obklejonych a jedynie wnętrze. (Zakupiłem używane)

 

Co m nie jeszcze dziwi, we wnętrzu w rogach nie mam silikonu pod samą górę akwarium, brakuje właśnie gdzieś 1cm. Dlaczego ? Czy może tak być ?

Edytowane przez mki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej bo nie jest napisane, kosztowało 79 zł. Tak to wygląda czy ja jestem jedynym w szczęściarzem który się spotkał z takim czymś ? http://uznam.net.pl/~mattpl/20130805.jpg Obklejonie jest tylko po stronie zewnętrznej i jest to coś jak silikon (nie żadna taśma, którą łatwo zdjąć). Byłem w akwarystycznym to też nie wiedzą, zamówili kolejne w czwartek będzie i pójdę obejrzeć. Dodam, że w tych miejscach są zamontowane plastikowe ochraniacze, to samo dotyczy dolnej części akwarium identycznie. Jest to strasznie brzydkie a po za tym trudne do usunięcia. Dlatego wolę nie ruszać i czekam na jakieś informacje czy to normalne, choć wydaje mi się, że nie. W końcu zacząłem się zastanawiać czy to akwarium nadaje się do wody ??

Edytowane przez mki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to samo identycznie na dole też pod tymi plastikowymi ochraniaczami. Żałuję, że się nie przyjrzałem dokładnie co się kryje pod tymi ochraniaczami w akwarystycznym ale kto mógł przypuszczać, że coś takiego tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy produkt jest objęty gwarancją. idź do sklepu dowiedz się o co chodzi. albo wlej do niego wodę i sprawdź czy nie przecieka. jeżeli masz wątpliwości co do dołu akwa sprawdź wodą z jakimś barwnikiem np. z nadmanganianem potasu (potrzymaj tę wodę kilka kilkanaście godzin, żeby naprężenia wody na szyby i silikon sprawdzić) jeżeli nie przecieka to ok, jeżeli przecieka idź sklepu i wyjaśnij sprawę...

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...