Skocz do zawartości

co to jest za choroba?


elu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie;molinezja siedzi na dnie w tym samym miejscu od czasu do czasu się poruszy,wczoraj jeszcze pływała po całym akwarium i miała apetyt,dzisiaj zauważyłam że nie bardzo chce jeść co się znią dzieje?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego opisu można wywnioskować jedynie, że ma zły dzień
 

Słucham? :lol:

 

 

 

Witam,mam pytanie;molinezja siedzi na dnie w tym samym miejscu od czasu do czasu się poruszy,wczoraj jeszcze pływała po całym akwarium i miała apetyt,dzisiaj zauważyłam że nie bardzo chce jeść co się znią dzieje?
 

Powiedz coś więcej o akwarium, kiedy zalane, praca filtra w ciągu doby, parametry wody, pokarmy jakie dajesz rybom, jak najwięcej informacji o akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie;molinezja siedzi na dnie w tym samym miejscu od czasu do czasu się poruszy,wczoraj jeszcze pływała po całym akwarium i miała apetyt,dzisiaj zauważyłam że nie bardzo chce jeść co się znią dzieje?

 

Musisz dać nam więcej informacji o swoim akwarium, bo z tego co nam powiedziałeś to można powiedzieć, że molinezja przegrała w karty i źle się czuje.

 

Przeczytaj i wtedy nam napisz.

http://forum.superakwarium.pl/forum-6/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słucham? :lol:

 

 

 

 

Powiedz coś więcej o akwarium, kiedy zalane, praca filtra w ciągu doby, parametry wody, pokarmy jakie dajesz rybom, jak najwięcej informacji o akwarium.

 

Akwarium zalane 2 tygodnie temu,podłoże żwir 3-5 mm,grys dolomitowy 1-2mm,lampa 230v-50/60Hz,filtr Pat Mini 230v-50HZ 4 W bez termostatu ,grzałka 10 W,roślinność CRYPTOCORYNE WENDT,karmienie 2 razy dziennie pokarmem suchym Novo Bel (karma główna do ryb akwariowych)parametrów wody nie znam nie mam jeszcze testów,ps dopiero co się uczę ,także wybaczcie jak robię coś nie tak, podmiana wody ok 25 % w minioną sobotę :razz:

Edytowane przez elu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane 2 tygodnie temu

 

Pewnie wpuściłaś ryby od razu po zalaniu baniaka?

 

 

 

filtr Pat Mini 230v-50HZ

 

Ile chodzi w ciągu doby?

W szczególności praca filtra w ciągu doby mnie interesuje.

 

 

karmienie 2 razy dziennie pokarmem suchym Novo Bel

 

Jeden pokarm to zdecydowanie za mało.

Trzeba urozmaicać dietę, by zapobiegać chorobom układu pokarmowego.

Nie zaobserwowałaś może galaretowatych odchodów ryby?

 

Postaraj się zakupić testy, zbadać wodę na poziom NH3 i NO2 w wodzie.

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Dalej nie wiemy jakiej pojemności jest Twoje akwarium, jakie inne rybki masz w akwarium

akwarium 18 l,były w nim 2 gupiki(samiec i samica)2 molinezje(samiec i samica,samiec żyje JESZCZE)kirysek i ślimak padł, żyje glonojad
aktualnie jest molinezja(samiec )i glonojad

Edit:

 



Pewnie wpuściłaś ryby od razu po zalaniu baniaka?




Ile chodzi w ciągu doby?
W szczególności praca filtra w ciągu doby mnie interesuje.



Jeden pokarm to zdecydowanie za mało.
Trzeba urozmaicać dietę, by zapobiegać chorobom układu pokarmowego.
Nie zaobserwowałaś może galaretowatych odchodów ryby?

Postaraj się zakupić testy, zbadać wodę na poziom NH3 i NO2 w wodzie.

Akwarium nabierało mocy 2 tygodnie i po tych tygodniach wpuściłam,rybki mam nie dawno albo to co po nich zostanie ,puste akwarium
Filtr chodzi cały czas.

Regulamin, 6.2. - Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. Edytowane przez Luna
Brak edycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Przejrzałem Twój temat o obsadzie.

Pasuje mi tu najbardziej pasożyt układu pokarmowego.

Proponuję przegłodzić ryby 3-5 dni i zakupić pokarmy takie jak:

- spirulina

- dafnia suszona

- oczliki mrożone ( podawane nie częściej, niż raz na tydzień)

- jakiś roślinny np. biovit

- można też zakupić coś z karotenidami np. Vitality& Color

Raz w tygodniu głodówka.

 

 

 

Edit: Jak radziła Sagra, zrób porządek z obsadą.

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...