Skocz do zawartości

obsada zbiornika 20 l


elu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym zupełnie nie polecała haremiku.. bo po pierwsze zaraz będą maluchy i problem co z nimi zrobić.. a po drugie.. samice będą miały za mało przestrzeni by odpoczywać od samca i by znaleźć spokojny kąt na poród - a stres przy porodzie często kończy się u samic tragicznie. 

 

Jak już gupiki do takiego akwarium chcesz wpuścić to najlepiej z 7 sztuk samców endlerka.. lub z 5 sztuk innej odmiany.. tylko w jednym wieku i najlepiej z jednego miotu, by się znały i dogadywały. Do tego możesz wpuścić trochę krewetek karłowatych by było ciekawiej - tylko dorosłych :)

  

 

Zdania zaczynamy   wielką literą .

 Gagatek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zupełnie nie polecała haremiku.. bo po pierwsze zaraz będą maluchy i problem co z nimi zrobić.. a po drugie.. samice będą miały za mało przestrzeni by odpoczywać od samca i by znaleźć spokojny kąt na poród - a stres przy porodzie często kończy się u samic tragicznie. 

 

Jak już gupiki do takiego akwarium chcesz wpuścić to najlepiej z 7 sztuk samców endlerka.. lub z 5 sztuk innej odmiany.. tylko w jednym wieku i najlepiej z jednego miotu, by się znały i dogadywały. Do tego możesz wpuścić trochę krewetek karłowatych by było ciekawiej - tylko dorosłych :)

Miałam w tym zbiorniku 2 gupiki samca i samicę,2 molinezje też samca i samice, 1 kiryska ,została tylko molinezja[samiec]reszta zdechła,co za przyczyna to sama nie wiem,może ich za dużo,może temp nie taka,gubię się,zaczynam dopiero  z rybkami (dla syna )ale nie wiem jak to dalej będzie,na pewno wezmę pod uwagę Twoje sugestie,dzięki za podpowiedż;ps nie chciałabym aby były małe gupiki bo co bym z nimi zrobiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo...

Wymiary?

 

Chociaż nie lubię, to "na oko": harem endlerków, lub drobniczek.ew tylko samce.

 

Dogadywały? No nie wierzę... ryby głosu nie mają ;p

Nie żartujmy, nie ma różnicy wiek ani miot. Gupiki mam od dawna...

Edytowane przez Sagra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo...

Wymiary?

 

Chociaż nie lubię, to "na oko": harem endlerków, lub drobniczek.ew tylko samce.

 

Dogadywały? No nie wierzę... ryby głosu nie mają ;p

Nie żartujmy, nie ma różnicy wiek ani miot. Gupiki mam od dawna...

wymiary :25x25x30,nie wiem dlaczego gupiki mi padły,jedna z nich miała wzdęty brzuch i napuchnięte skrzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokładnością to masz 18 litrowe akwarium. No cóż... gupiki odpadają. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak krewetkarium. Myślę, że dziecku (ilu letniemu?) będzie interesującym zjawiskiem obserwacja skorupiaków. 

 

Masz może testy?

Jakie odchody miała rybka? Mam tu na myśli kolor i konsystencje.

Hmm jakimi pokarmami karmisz?

 

Najlepiej podaj dokładnie informacje odnośnie akwarium. Porządki, filtracje, podmiany, itp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tej sytuacji kupił jakiegoś bojka (jeżeli ma być dla dziecka a mniemam, że dzieciak pewnie max do 10lat), do tego malutki filtr np. aquael Mikro, grzałka 20W i niech się uczy hodować rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokładnością to masz 18 litrowe akwarium. No cóż... gupiki odpadają. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak krewetkarium. Myślę, że dziecku (ilu letniemu?) będzie interesującym zjawiskiem obserwacja skorupiaków. 

 

Masz może testy?

Jakie odchody miała rybka? Mam tu na myśli kolor i konsystencje.

Hmm jakimi pokarmami karmisz?

 

Najlepiej podaj dokładnie informacje odnośnie akwarium. Porządki, filtracje, podmiany, itp.  

Akwarium mam od 2 tygodni,rybki wpuszczone zostały po 2 tygodniach.

W minioną sobotę podmieniałam wodę ok 25%,akwarium kupiłam w zestawie z grzałką HETZONE 230v~/50-60Hz,lampa DECOLIGHT 230v-50/60Hz,filtr Pat-mini 230-50Hz 4W wyposażony w gąbkę

podłoże;grys dolomitowy 1-2mm,żwir 3-5mm

Nie mam testów,na odchody nie zwróciłam tak uwagi,bardzo lubiała przebywać przy powierzchni wody a jak padała to miała nabrzmiały brzuch i skrzela,karmione pokarmem suchym Novo Bel  2 razy dziennie,na pewno gdzieś popełniłam błąd i to nie jeden,ps dopiero co się uczę także proszę wybaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy popełniał/popełnia błędy :)

Wydaje mi się, że problem tkwi w diecie. Karmisz tylko jednym, co przyczyniło się do pojawienia się pasożytów układu pokarmowego. 

Czy rybka jakby hmm wytwarzała więcej śluzu?

Czy ocierała się?

 

Kup pokarm żywy. Polecam takie male białe robaczki dostępne w zoologicznym. Nazwy nie pamiętam. 

Najlepiej kup więcej pokarmów. Jakiś żywy lub mrożony, roślinny i mięsny i urozmaicaj tym diete. 

 

Aaa i jeszcze coś. Przy założeniu akwarium trzeba odczekać dwa tygodnie by wpuścić rybki by akwarium dojrzało. Możliwe, że tu tkwi również przyczyna. Skoki azotynów, amoniaku itp...

Edytowane przez Sagra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekałam 2 tygodnie ,ocierała się i jakby chowała w roślinnkach

Na pewno kupie jakiś jeszcze pokarm aby urozmaicić dietę no i oczywiście testy na zawartość amoniaku.

Została mi molinezja(samiec)czy mogę jeszcze rybki  dokupić i jakie?miałam 2 gupiki(samca i samicę)molinezja czrna samiczka padła,został samiec-kolor pomarańczowy i glonojad,czy mogą być danio pręgowane tylko, że to są stadne rybki i nie wiem czy akwarium by było dla nich za małe czy neonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee... Te rybki wymagają znaczne większego akwarium, inaczej skarłowacieją. Dążysz do zupy rybnej... odradzam. 

//do tego akwarium raczej tylko krewetki ew drobniczek haarem.

Jeśli dasz te wszystkie rybki to azotyny na pewno podskoczą, co prowadzi do zgonu ryb.

Molinezji tez się pozzbądz. Tylko i wyłącznie krewetki albo drobniczki.

Neonki równiez odpadają.

 

No własnnie ocierała... pasożyt układu trawiennego. Czyli musisz urozmaicić diete.

 

A te testy to mozesz odpuścić, a jeśli już, to najlepiej cały zestaw. 

Edytowane przez Sagra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o te neonki czy danio bo w sklepie zoologicznym mi powiedzieli ,że też mogą być ,ale przeczytałam  w Super akwarium, że nie nadają się do małego akwarium,także nie zawsze trzeba wierzyć sprzedawcy ;-) to więc pytam się na forum.Co to są te drobniczki?

Edytowane przez elu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee... Te rybki wymagają znaczne większego akwarium, inaczej skarłowacieją. Dążysz do zupy rybnej... odradzam. 

//do tego akwarium raczej tylko krewetki ew drobniczek haarem.

Jeśli dasz te wszystkie rybki to azotyny na pewno podskoczą, co prowadzi do zgonu ryb.

Molinezji tez się pozzbądz. Tylko i wyłącznie krewetki albo drobniczki.

Neonki równiez odpadają.

 

No własnnie ocierała... pasożyt układu trawiennego. Czyli musisz urozmaicić diete.

 

A te testy to mozesz odpuścić, a jeśli już, to najlepiej cały zestaw. 

Jakby miał wyglądać harem tych drobniczek?1 samiec-2 samice,same samice czy same samce i ile sztuk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą żyć razem z krewetkami Red Cherry czy dać sobie spokój i jakie podłoże,bo mam żwir i grys zmieszany ze sobą?

pozdrawiam

 

Mogą być. Proporcje to 1 samiec i 2 samiczki. I ok 6 krewetek.

Krewetki się szybko mnożą, ale za to drobniczki słabiej.

Krewetkom to najlepiej jakis drobny żwirek, jakiej granulacji masz?

 

Aczkolwiek dodam, że w 18 trzymanie krewetek i drobniczek... troszkę przymykam na to oko, bo ogółem to tylko krewetki albo drobniczki, ale myslę, że przy dbaniu o akwarium nie powinno nic się stac złego. Mam na mysli skoki azotynów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być. Proporcje to 1 samiec i 2 samiczki. I ok 6 krewetek.

Krewetki się szybko mnożą, ale za to drobniczki słabiej.

Krewetkom to najlepiej jakis drobny żwirek, jakiej granulacji masz?

 

Aczkolwiek dodam, że w 18 trzymanie krewetek i drobniczek... troszkę przymykam na to oko, bo ogółem to tylko krewetki albo drobniczki, ale myslę, że przy dbaniu o akwarium nie powinno nic się stac złego. Mam na mysli skoki azotynów. 

Mam grys dolomitowy(biały)1-2mm,żwir czarny 3 -5 mm

Ja bym została przy samych drobniczkach,ale się tylko pytam bo przeczytałam, że krewetki mogą też być.

Nie chciałabym, aby mi się krewetki mnożyły ,bo co bym z nimi póżniej zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak najbardziej zalecam same drobniczki. 

A granulacja spoko, także nie widzę problemu :)

Dzięki wszystkim za pomoc,na pewno z tych rad skorzystam,a jak coś nie będę wiedziała to się odezwę ,aha

glonojad może zostać czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...