Skocz do zawartości

Woda


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, słyszałem że dobrą wodą do BW jest woda ciemna jak wiadomo. Robiłem to do tej pory tak: w około 150ml wygotowałem w wodzie destylowanej szyszki olchy, potem dodałem ten wywar do litra wody destylowanej. Dodałem jeszcze kilka szyszek zakręciłem butelkę i odstawiłem na tydzień. Następnie do podmienianej wody dodawałem wszystko i jakiś czas już ta ciemna woda się utrzymywała. 

Teraz natomiast słyszałem że dobrym sposobem jest armatka torfowa, tylko nie wiem na jakiej zasadzie to działa i jak to zrobić. Najlepiej gdyby ktoś wytłumaczył co zrobić krok po kroku i jak z tą wodą postępować najlepiej ze zdjęciami. Lub może wicie gdzie jest szczegółowy poradnik ze zdjęciami. Niestety nikt nie nakręcił jeszcze filmiku jak to zrobić na yt.

 

 

Ok, a ile wody przez jeden nabity torf można przesączyć? 
I czy później bezpośrednio tą wodę lać do akwarium? 
Jeżeli kolor nie będzie jeszcze ciemny wody to w jaki inny sposób mogę ją zaciemnić na dłużej?

 

 

 

 

PS: Wie ktoś kto ma na sprzedaż dzikie z odłowu pielęgniczki ramirezy albo kakadu?

Edytowane przez NemoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, woda przesączając się przez torf nabiera parametrów i koloru. na końcu rury masz pończochę, do tego ja miałem włókninę, aby oczyścić od zanieczyszczeń wodę. Taką wode lejesz do baniaka.
Ale najlepiej mieć w baniaku na bierząco szyszki olchy i liście, dot ego torf pod piachem i masz. A jak nie, to zalewasz szyszki wodą i gotowy wywar wlewasz do baniaka.


Co do dzikich ryb to tutaj raczej ich nie znajdziesz. Na PW Ci polecę inne 2 fora, na których jak zobaczysz ogłoszenia albo sam dasz to się znajdą ludzie.
Co do armatki, to też Ci polecę inne forum, na którym masz fajny temacik o tym.
Jakby ktoś chcial podobne info to PW.

Edytowane przez ArMasteR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...