Skocz do zawartości

Czy mogę mieć takie rybki w 200-240l


Kajak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem na forum taką obsadę :)

 

 

4x skalar żaglowiec (docelowo 1+1 ew 2+2)
40x bystrzyk
1+3x pielęgnica kakadu lub agassizzi
10x hokejówka
3x sum kiryśnik
15x kirysek pstry

 

1) Czy może ona być w 200l?

2) Jaki sprzęt wpakować do takiego akwa?

3) Jakie podłoże??

4) Jakie roślinki tam wsadzić?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odp Kajak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczki źle znoszą obecność dużych sumów, więc albo kiryśniki, albo  Apistogramma.

Jedno stadko w zupełności wystarczy i na pewno nie może być 40 tych bystrzyków.
Mogłoby być 40, ale H. amandae, ale ich obecność wyklucza posiadanie skalarów, bo te chętnie zjedzą amandy.

Reasumując

1+1 P. scalare
1+3 A. agassizi/ A. cacatuoides
15-20sztuk Hyphessobrycon eques / Hyphessobrycon herbertaxelrodi / Gymnocorymbus ternetzi / Thayeria boehlkei

8-10sztuk Corydoras paleatus/ Corydoras aeneus/ Corydoras sterby

I to w zupełności wystarczy. Większa ilość ryb zrobi zbędny młyn i obciążenie dla filtracji, a o estetyce akwarium nie wspomnę...
 

1) Czy może ona być w 200l?  

2) Jaki sprzęt wpakować do takiego akwa?

3) Jakie podłoże??

4) Jakie roślinki tam wsadzić?

ad1 ) Tak
ad 2 ) JBL e900 w zupełności wystarczy (sprawdzone)
ad 3) tylko i wyłącznie piasek - Pielęgniczki i ryby denne wymagają go do odpowiedniego funkcjonowania
ad 4) W sumie to już zależy czy chcesz trzymać się Ameryki Południowej czy też nie, ale generalnie do standardowego oświetlenia (2x 30W- które w zupełności wystarcza) możesz dać m.in :

Żabienice amazońską i blehera
Mikrozoria
Mchy
Rogatka
Bobiltisy
Anubiasy
Hydrocotyle (jako pływające)
Ceratopteris cornuta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a gdybym zrobił coś takiego to by to uszło??

 

1+1 P. scalare
1+3 A. agassizi/ A. cacatuoides
15-20 Hyphessobrycon herbertaxelrodi / Gymnocorymbus ternetzi 

8 Thayeria boehlkei

8-10sztuk Corydoras paleatus/ Corydoras aeneus/ Corydoras sterby

Mogło by to ujść??

A cd filtra mam jeszcze kilka pytań :)

 

1) Która aukcja najlepsza wg was pod względem ceny i dodawanych do niej gratisów :)

I http://allegro.pl/jbl-proficristal-e900-do-akwarium-300l-plus-pokarm-i3355800201.html

II http://allegro.pl/filtr-jbl-e900-90-300l-mega-cena-gratisy-i3359913476.html

III http://allegro.pl/jbl-cristal-profi-e900-mega-zestaw-4latagwar-i3387670506.html

IV http://allegro.pl/filtr-jbl-e900-90-300l-gratisy-bakterie-hit-i3367162531.html

 

2) Widziałem u niektórych rozwiazania tj 2 filtry jeden wewnętrzny a drugi zewnętrzny. Na czy takie rowiazanie ma polegać i jakie ma ono plusy i minusy?

 

3) Mógłbym zastosować w akwarium 120x40x50 takie rozwiązanie?? Dałbym 2 grzałki (1 już mam z małego w którym sie nie przydaje bo all the time mam w nim temp 25-27*C a 2 jest w zestawie przy akwa (moja ma 75W a ta 2 100W)) znajac warunki panujące w moim pokoju będą urzywane tylko przy podmianie wody :)

 

4) Jakie roślinki z nich wybrać właśnie do słabego oświetlenia?? Poza tym jakbyś mógł doradzić jakies gatunki roślinek do miejsc i zadań które mają spełnić w akwarium. Tzn Mylałem o jakimś małym trawniku w centrum i kilku kryjówek dla pielęgniczek oraz czegoś co ładnie komponowałoby się z korzeniami (myśle o 1-2 większych i o 2-3 mniejszych)  oraz kamieniami (kamienie rzeczne). 

 

5) Dawać jeszcze jakąś ziemie albo coś pod ten piasek?? Bo widziałem juz kilka postów na ten temat i zastanawiam sie czy jest to potrzebne w moim akwa :)

 

6) Jeśli miałbyś jakieś uwagi cd tego rozwiazania jeśli chodzi o półke pod akwarium to też prosze o pomoc :)

http://podforak.rzeszow.pl/printview.php?t=4973&start=0&sid=13c789bf3bd9619777f64493d56d58e1

 

7) Zna ktoś może jakieś zoologi przyjmujące lub wymieniajace rybki w okolicy Cieszyna woj. śląskie?? Bo musze ustabilizować moją "dziecięcą fantazje" z 45l   :oops: ...

 

Pozdrawiam Kajak :)

 

EDIT: 8) Ciągle kłuje mnie w żołądku kiedy sobie rozmyślam o danio malabarskim mógłbym prosić o jakąś "zapasową" obsade azjatycką?

Myśle o jakiejś ławicy Danio Malabarskich, 1+1 Gurami Mozajkowe (mam takową parke :)), 1+1 Kiryśnik Czarnoplamy (wiem że to nie azja ale mysle że nie bd się ze sobą męczyć :)) i 6-10 Kosiarka  :)

 

9) Decyzja podjęta początkiem sierpnia zamawiam akwa teraz wielkie przygotowania tj spawanie stelarza pod akwa, rozeznanie w terenie i drobne zakupy :)

Edytowane przez Kajak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj tych hokejówek. Jeden gatunek stadny wystarczy!

Wszelakie gratisy w postaci pokarmów i bakterii to nie potrzebne pierdoły. Pokarm będzie niskiej jakości, a bakterie są zbędne.

Weź ten bo znam ten sklep i jest godny polecenia http://allegro.pl/filtr-jbl-e900-90-300l-mega-cena-gratisy-i3359913476.html

Jasne, że możesz dać dodatkowo filtr wewnętrzny - on będzie filtrował mechanicznie, a kubeł biologicznie (im rzadziej otwierasz kubeł, tym lepiej).

 

Możesz dać tak grzałki - byleby nie wyszło mniej niż 0.5W / 1L wody.   Ja osobiście nie używam grzałek, ale mój pokój po prostu zapewnia odpowiednią temperature moim zbiornikom.

Rośliny cieniolubne Ci podałem, a jak je umieścisz to już Twoja sprawa. Ja nie lubie podziału na "pierwszy, drugi i trzeci plan" bo to średnio naturalnie wygląda moim zdaniem.

 

Jak masz pielęgniczki to nie ładuj ziemi na dno - i tak nie potrzebujesz jej

Jak chcesz Azje to kup 6 kosiarek, 2+4 Gurami mozaikowego i do tego stado razbor. Możesz całości uzupełnić paroma krewetkami i będzie full. Kosiarki i Gurami to duże ryby, a 240L to tez nie jest duże akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...