Skocz do zawartości

Korzenie firmy 'Gurami'


rinkerdinker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłości planuję kupić korzenie do akwarium od firmy 'Gurami'. Chciałbym się zapytać czy korzenie oferowane przez tą firmę są na pewno bezpieczne dla ryb? Przejrzałem komentarze w internecie i większość z nich była pozytwna, jednak były i takie, które były negatywne (np. korzenie puszczają żywicę itp). Czy firma to jest godna zaufania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiedzy na temat tego czy są bezpieczne (choć przypuszczam, że są), ale zwrócę uwagę na inny szczegół. Są drogie, zwłaszcza duże. Tu przyznam, że często o wiele za drogie. Czy to mangrowiec czy nie, to najważniejszy w akwarium z pewnością nie jest. Parę dni temu wyciągnąłem z jeziora ogromny korzeń (chyba olcha czarna bo tylko te drzewa były obok), ze szwagrem dotargaliśmy go do samochodu chyba z 10 przystankami, od razu pociąłem go na 3 mniejsze, inaczej nie mieścił się do samochodu. Patrząc na jego wielkość, kształt i mnóstwo zakamarków i kryjówek można by zaryzykować tezę, że państwo Gurami1 krzyknęliby za niego jakieś 500zł. Moje 450L o długości 1,5 metra miałoby problem z pomieszczeniem całości, niewiele byłoby miejsca na rośliny na dnie. Część zostawię sobie, część może sprzedam lub oddam.

Podsumowując, korzeń znajdujemy za darmo a cała robota związana z preparowaniem zamknie się w kilkunastu - kilkudziesięciu złotych, w zależności od pieczołowitości preparującego. Śmiem postulować, iż własnoręczne preparowanie jest lepsze bo wiemy co robimy, kontrolujemy to i robimy to dla SIEBIE, nie na handel. Sprzedawcy w bardzo różnym stopniu przykładają się do tych czynności i być może nie jest do końca tak to opisują na aukcji czy w sklepie.

Może wybrałbyś się do lasu albo nad jezioro, skoro masz wątpliwości co do jakości tych sprzedawanych korzeni?

Edytowane przez fleder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości planuję kupić korzenie do akwarium od firmy 'Gurami'. Chciałbym się zapytać czy korzenie oferowane przez tą firmę są na pewno bezpieczne dla ryb? Przejrzałem komentarze w internecie i większość z nich była pozytwna, jednak były i takie, które były negatywne (np. korzenie puszczają żywicę itp). Czy firma to jest godna zaufania?

Ja tam jestem zadowolony. Rok temu u nich kupowałem i korzenie do dziś żyją i to całkiem dobrze. W sierpniu robię nowy zbiornik 74x35x40 OW za 200 zł (podziękowania dla szklarza z Poznania), 2 tyg. temu ponownie kupiłem u nich parę rzeczy, korzenie, skałki, duże porcje lignitu (zdjęcia). Korzenie przyjechały następnego dnia jeszcze całe mokre. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, bo nie mam czasu się pierdzielić z zaprawianiem i gotowaniem korzeni, szczególnie wielkości 50-60 cm. Poza tym zobacz ile mają pozytywnych komentarzy, 3500 szt. przy jednym negatywie to mało ???

Patrząc na jego wielkość, kształt i mnóstwo zakamarków i kryjówek można by zaryzykować tezę, że państwo Gurami1 krzyknęliby za niego jakieś 500zł.

 

Czy to jakiś problem, że ktoś sprzedaje korzenie i bierze za to kasę ??? Też możesz wyławiać korzenie i sprzedawać nawet za 1000 zł, nikt Ci nie broni więc nie wiem po co te biadolenie.

post-16200-0-21013200-1373557011_thumb.jpg

post-16200-0-71484800-1373557025_thumb.jpg

Edytowane przez kamikaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...