Jump to content

rinkerdinker

Użytkownik
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About rinkerdinker

 • Rank
  Podglądacz
 1. rinkerdinker

  Piasek bazaltowy

  Planuję założyć akwarium dla pary pielęgnic. Jeszcze nie zdecydowałem do końca jakie pielęgnice co prawda, ale mam jednak problem z doborem podłoża a to chyba dość ważna kwestia jeżeli chodzi o pielęgnice. Wiem, że najlepszy byłby dla nich piasek ale ja chcę ciemne podłoże i myślę nad czarnym piaskiem bazaltowym o frakcji 0,8-1,2mm z tej aukcji: https://allegro.pl/15-kg-naturalny-czarny-piasek-bazaltowy-rosliny-i6719799635.html#thumb/7 Przeczytałem jednak, że bazalt może ranić pyski ryb które żerują na dnie np. kiryski czy właśnie pielęgnice i nie jest on zalecany. Ale czy taki drobny też byłby nieodpowiedni? Nie ma innego czarnego podłoża do wyboru, jest jeszcze czarny piasek kwarcowy, ale ten jest podobno sztucznie barwiony i mimo wszystko wole ten naturalny bazalt. Co o tym sądzicie?
 2. rinkerdinker

  Korzenie firmy 'Gurami'

  W przyszłości planuję kupić korzenie do akwarium od firmy 'Gurami'. Chciałbym się zapytać czy korzenie oferowane przez tą firmę są na pewno bezpieczne dla ryb? Przejrzałem komentarze w internecie i większość z nich była pozytwna, jednak były i takie, które były negatywne (np. korzenie puszczają żywicę itp). Czy firma to jest godna zaufania?
 3. rinkerdinker

  Barwniaki Czerwonobrzuche

  Witam. Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie Barwniaków. Czy możliwe jest trzymanie pary Barwniaków z parą Pielęgnicy Sajicy? Jeżeli tak to jakiej pojemności akwarium powinno być, żeby było ok?
 4. rinkerdinker

  Barwniaki Czerwonobrzuche

  Jak tak patrze, to widzę, że samica chce się przypodobać samcowi i to jej bardziej 'zależy' na niż jemu. Czy to w ogóle możliwe, że on zmieni zdanie i 'spodoba' mu się ona?
 5. rinkerdinker

  Barwniaki Czerwonobrzuche

  Kupiłem ostatnio (tydzień temu) parę Barwniaków czerwonobrzuchych. Początkowo samiec przeganiał samicę, wręcz ją jakby atakował, dlatego przebywała głównie w roślinach w górnych partiach wody. Wszystko się zmieniło dziś. Zauważyłem, że owa samica jakby zalecała się do samca, nie boi się go, ale podpływa do niego i wygina się. Samiec podpływa, odgania ją jak wcześniej, a ona dalej za nim. Niekiedy samiec w ogóle nie reaguje co samica robi, tylko odpływa. Czy to normalne zachowanie u barwników?? PS. Na 100% to samiec i samica.
 6. rinkerdinker

  Samice Bojownika

  Mi się wydaje, że to jest zapalenie pęcherza pławnego, bo na pewnej stronie podali, że objawami tej choroby jest to, że ryby nie mogą zanurkować i cały czas pływają przy powierzchni wody, a moje obie samice mają właśnie te objawy. Tylko nie wiem czym i czy w ogóle da się to wyleczyć, bo w Internecie to różne sposoby podają...
 7. rinkerdinker

  Samice Bojownika

  Nie, to na pewno nie od filtra...
 8. rinkerdinker

  Samice Bojownika

  Przyjrzałem się dokładnie tym samicom, i problem polega na tym, że one nie mogą tak jakby pływać, próbują płynąć w dół, ale zaraz coś je znosi na powierzchnię i przez to cały czas na niej leżą jak martwe. Co może być przyczyną??
 9. rinkerdinker

  Samice Bojownika

  Kilka dni temu kupiłem 2 samice bojownika i 1 samca. Samiec ma się dobrze, natomiast problem jest z samicami. Od chwili zakupu leżą jakby były martwe przy powierzchni, dopiero jak samiec podpłynie, to zaczynają uciekać. Dlatego chciałbym zapytać, czy to normalne, aby samice bojownika tak się zachowywały (leżały jak martwe). Dodam iż żadnych oznak chorobowych nie wykazują. Akwarium (80x40x35) Obsada: x1+2 Bojownik x10 Neon Czerwony x1+2 Gupik Rośliny: jakieś są, ale nazw nie znam. Filtr wewnętrzny, włączony cały czas. Ryby wpuszczone do akwarium po upływie 3 tygodni od założenia. Zdjęć nie mam jak obecnie dodać. Jedyne co mnie w nich niepokoi to to, że cały czas lezą na powierzchni przy rogach akwarium.
×