Skocz do zawartości

Obsada 200l


gacusakwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć moglibyście mi doradzić jaką obsadę do akwarium 200l 200x40x50wysokość

Póki co mam taką:

13 neon innesa planuje dokupić 40

3 mieczyki hellera 2+1

3 kiryski spiżowe

1 zbrojnik niebieski

Planowałbym kupić 4 bocje wspaniałe tylko chyba za mały litraż i wtedy bym musiał się pozbyć kirysków.

Jak myślicie jakie ryby by fajnie wyglądały z neonami?

I skalary chyba odpadają z neonami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bocje wspaniałe , za małe akwarium a szkoda bo to bardzo ładne rybki.

Neonów możesz dokupić ale, nie więcej na razie niż 20-25 sztuk.

Zbrojnika dobrze mieć razem z samicą, będą młode.

Rozróżniasz płeć tych trzech kirysów?

Bo jeśli masz przewagę lub same samice/samce to dokup samców/samic w równej proporcji a szybko się rozmnożą przez co, nie będziesz musiał dokupować i ta satysfakcja. ;-)

Docelowo 12 kirysów proponuję jeśli nie masz zawalonego dna roślinami czy korzeniami.

Skalary nie odpadają, przecież małego skalara jak wpuścisz to nie powinno być kłopotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa okk a jak się rozpoznaje płeć zbrojnika ?

kiryski to są raczej 1 samica i 2 samca ale ta samica nawet gruba jest to dokupić raczej czy próbować rozmnażać.

No to dokupiłbym 25 neonów było by 38.

A skalarów ile słyszałem że kupuje się 4 żeby się dobrały w pary to potem jedną bym oddał. a rodzaj to żaglowce http://www.google.pl/imgres?imgurl=&imgrefurl=http%3A%2F%2Frybyakwariowe.eu%2Fryba-akwariowa%2Fskalar-zaglowiec-skalary%2F&h=0&w=0&sz=1&tbnid=arcAIySTu6r0rM&tbnh=179&tbnw=282&zoom=1&docid=wtbgCvmR4z05cM&hl=pl&ei=PrDKUb2hMMvwtQaVn4Eo&ved=0CAEQsCU

 

A i jeszcze mam pytanie czy dobrze mierze kh i gh testem kropelkowym zoolka bo wychodzi mi że mam kh-3 a gh-17 przy kh niebieski robi się za pierwsza kropelka a żółty za 3 a przy gh czerwony robi się za 7 a zielony za 10 dobrze to liczę ?

Dodam że akwarium stoi bez roślin z korzeniem i kokosami i skałka i wyżej podanymi rybami 2 tydzień rośliny powinny w weekend już być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U młodych zbrojników ciężko rozpoznać pleć, u samców około 6cm można już zaobserwować pierwsze rogi na pysku.

Samice ich nie mają rzecz jasna.

Jak samica jest dojrzała  i gruba to spodziewaj się ikry, przyklejają ją do szyb lub innych elementów w akwarium.

Po co dokupować?

Chyba że chcesz.

O skalarach dobrze słyszałeś.

Testy dobrze wykonane o ile nalałeś do próbek 5ml wody z akwarium.

Skalary możesz trzymać ale, nie żaglowce, dla nich lepiej mieć dłuższe akwarium i trochę wyższe.

Przy skalarach trzeba umiejętnie dobrać florę, rośliny długie trawiaste, żabienice, zwartki itd.

Ogólnie, nie przesadź z roślinnością by ryby miały sporo przestrzeni do pływania i będą szczęśliwe.

Edit.

Ech, te literówki. :D

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak obserwuje kiryski to cały czas pływają 2 razem od szyby do szyby to musiałbym przełożyć je chyba do akwarium 25l tylko chyba ono zamałe a nie mam innego.

Z zbrojnikami sobie przypomniałem zaraz jak to napisałem i mam samice dość dużą to dokupiłbym samca takiego że widać było by mu już wąsy.

Jak myślisz zmniejszyć gh lub podwyższyć kh zniżyć to słyszałem żeby jak się robi podmiany częściowo dawać wodę deminoralizowana lub destylowaną.

No np. kolega co zakładał akwarium pierwsze 25l i pożyły mu skalary 3 miesiące a tak miał przerybione to akwarium 10 gupików 10 neon 10 mieczyków 2 zbrojniki 5 kirysków 2 skalary żaglowce ryby prawie miejsca nie miały.

A jakie skalary polecasz ?

Edytowane przez gacusakwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skalary możesz trzymać ale, nie żaglowce, dla nich lepiej mieć dłuższe akwarium i trochę wyższe.
 

Pod warunkiem że umiejętnie obsadzisz roślinami akwarium 200l .

O to mi chodziło. Jestem zwolennikiem bardziej roślinności niż ryb i na swoim przykładzie wiem że tylko Pterophyllum leopoldi bym wsadził, jakieś stadko. Wodę masz w porządku jeśli chodzi o parametry jakie podałeś. Jakie jest ph wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...