Skocz do zawartości

Otoski


przemok96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać czy wie ktoś gdzie we Wrocławiu od strony Psiego Pola można kupić zdrowe otoski, najlepiej z własnej hodowli, tak żeby odrazu nie wyzdychały.

Prosiłbym o podanie sprawdzonych źródeł.

Mój możliwy zasięg to tak troszkę dalej niż rynek wrocławski, a Borowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W zoo centrum na Bielanach.

Wiesz że otoski to dość delikatne rybcie?

Może kłopot nie tkwi po stronie sprzedawcy a w Twoim akwarium lub aklimatyzacji ryb?

Różne mogą być przyczyny, dlaczego zakładasz że wina leży po stronie sprzedawcy?

Widziałeś co leją,ile i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aklimatyzacją raczej nie było problemu bo robie to tak jak robią doświadczeni akwaryści, a dodatkowo robię kwarantannę.

Woda przy wpuszczeniu do kwarantanny miała takie parametry jakich otoski wymagają.

Po dniu otoskom puchły brzuchy(jakaś choroba układu pokarmowego) i zdychały, jak kupiłem guiki w tym samym sklepie to samce padały po 3 dniach(po mojej obserwacji wnioskowałem że z wycieńczenia, bo były strasznie słabe), a kupione neonki odrazu dostawały ospy.

Słyszałem że w niektórych sklepach dużych sprzedawców leją leki wstrzymujące rozwój bakterii, ale nie zabijające ich.

Jak będę miał okazję to udam się na bielany i mam nadzieję że nie nabędę tam chorych osobników i się nimi nacieszę.

 

Jak by ktoś jeszcze miał jakiś sklep godny zaufania to proszę o podanie, bo bielany to jednak trochę daleko.

 

Edit

Znalazłem pewną osobe na allegro z otoskami i chciałbym się zapytać czy ma ktoś o niej jakieś opinie?

http://allegro.pl/otosek-otocinclus-affinis-na-glony-wroclaw-i3339767631.html

 

Wyczytałem w internecie, że gdzieś w borowej jest jakiś dobry sprzedawca, ale nie mogę go nigdzie znaleźć i chciałbym się zapytać czy ktoś słyszał o tej osobie, albo czy może podać jego strone, lub jak się z nim skontaktować?

Edytowane przez przemok96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

W sklepach otosków z hodowli nie uświadczysz. Jeżeli chcesz takiego to wiem że ktoś na forum Zagłębia Miedziowego je rozmnaża, ale nie ma ich w oszałamiającej ilości.

Generalnie temat rozmnażania tej ryby jest nadal niezgłębiony do końca.

 

Ja sam ściągam otosa z importu i mogę powiedzieć że jest z nim loteria, czasem przyjdzie super i się trzyma świetnie, czasem coś padnie na przyjściu a potem jest dobrze, ale również potrafi zdychać cały czas od momentu przyjścia, tylko to jest bardziej związane z błędami przy aklimatyzacji i tego już się nie rozwiąże.

 

Jak zauważyłem to podstawą w jego utrzymaniu jest korzeń w akwarium i w miarę regularne podmianki wody.

 

Dodatkowym problemem jest miejsce sprowadzania tej ryby. Najlepiej trzyma się ten sprowadzany z Peru - bardzo rzadko są z nim jakieś problemy, ale w tym kraju podlega on ochronie między grudniem a kwietniem. W tym okresie ściągany jest z Brazylii lub Kolumbii czasem Wenezueli, a z_nim bywa różnie. Przez większość importerów jest uważany za "towar trefny" i nawet go nie ściągają. Mnie kosztowało dużo nauczenie się jego przyjmowania.

 

Generalnie nie jest rybą łatwą do przyjęcia z importu, co się wiąże z problemami z ich utrzymaniem i dostępnością na rynku, gdyż nie każdy się decyduje na je ich ściąganie.

 

Mi w tym roku kolumbijski się trafił bardzo dobrze, jeden padło dość sporo (?) na przyjściu, ale później dobrze się trzymał, drugi przyszedł dobrze i bardzo dobrze się trzymał. W sumie w momencie jak pojawił się z Peru ja jeszcze miałem kolumbijskiego do sprzedania :)

 

W tej chwili mam z Peru w cenie 4zł/szt, mogę dostraczyć w okolice psiego pola codziennie pon-pt.

 

Luna: Na forum wymagana jest dbałość o pisownię i używanie polskich znaków.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...