Skocz do zawartości

Ma ktoś pożyczyć z Krakowa lampę UV na FZN-3?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna lampa Ci nie pomoże zlikwidować zakwitu wody.

Poza za tym jakby nastąpił taki cud to i tak zakwit może powrócić.

Podaj markę filtra i kolejno jakie masz w nim złoża zaczynając od dołu.

Szukasz pomocy?

To chyba dobrze trafiłeś bo akurat niedawno walczyłem z tym w jednym z akwarium kolegi.

Bardzo pomocne jest zdjęcie tego zakwitu bo nie znamy Twojego doświadczenia i możesz się mylić co do tego co masz w akwarium i nasze rady pójdą na marne.

Najlepiej opisz zbiornik i zabiegi jakie w nim robiłeś wg. tego wzoru-zalecana szczegółowość.

http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna lampa Ci nie pomoże zlikwidować zakwitu wody.

Poza za tym jakby nastąpił taki cud to i tak zakwit może powrócić.

Podaj markę filtra i kolejno jakie masz w nim złoża zaczynając od dołu.

Szukasz pomocy?

To chyba dobrze trafiłeś bo akurat niedawno walczyłem z tym w jednym z akwarium kolegi.

Bardzo pomocne jest zdjęcie tego zakwitu bo nie znamy Twojego doświadczenia i możesz się mylić co do tego co masz w akwarium i nasze rady pójdą na marne.

Najlepiej opisz zbiornik i zabiegi jakie w nim robiłeś wg. tego wzoru-zalecana szczegółowość.

http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Akwarium w ciągu  2 tyg. do miesiąca czasu będzie przeniesione do większego zbiornika. Zasadniczo ze starego baniaczka pójdą tylko rośliny i ryby. Nowe akwa będzie założone na produktach ADA. Pytam o lampę bo nie ma sensu w tym momencie dochodzić gdzie leży problem, skoro i tak nawet nie wiem czy sobie z tym poradzę. Jeżeli problem wróci w dużym akwarium, na pewno będę szukać pomocy i rozwiązywać problemy "u źródła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiązałem bardzo szybko i łatwo.

Ale widziałem przynajmniej akwarium i wiedziałem z czym mam do czynienia.

Wystarczyło podmienić 80% wody i podłączyć do niego bardzo stary filtr(mój), choć stawiam że dojrzałość miała tu małe znaczenie a najprędzej właściwe media w filtrze.

To było akwarium 260l z filtrem jbl e 900.

Z przyczyn wywnioskowałem kolega za rzadko podmieniał wodę i miał słabe media filtracyjne, kłopot znikł już na drugi dzień i woda kryształ do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiązałem bardzo szybko i łatwo.

Ale widziałem przynajmniej akwarium i wiedziałem z czym mam do czynienia.

Wystarczyło podmienić 80% wody i podłączyć do niego bardzo stary filtr(mój), choć stawiam że dojrzałość miała tu małe znaczenie a najprędzej właściwe media w filtrze.

To było akwarium 260l z filtrem jbl e 900.

Z przyczyn wywnioskowałem kolega za rzadko podmieniał wodę i miał słabe media filtracyjne, kłopot znikł już na drugi dzień i woda kryształ do tej pory.

A jakie masz media w filtrze? U mnie jest wewnętrzny z siporaxem i kaskada z watą. Na tą chwilę wymieniłam 25% wody i dałam trochę potasu i magnezu. NO3 jest na poziomie 5mg/l PO4 coś koło 0,5. Chyba jednak zostawię to w rękach natury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem.

Od dołu, gruba gąbka, kosz bioceramiki, keramzyt i ostatni kosz mocno zapchany watą perlonową.

Z czasem dołożyłem eheima 2213 wypchanego samą ceramiką. Z jbl'a wtedy ceramikę usunąłem i zastąpiłem drobniejszą gąbką.

Edit.

Napisz jaki masz litraż i jaki model filtra a najlepiej opisz wg. tego wzoru akwarium:

http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Chyba że Ci nie zależy.

Myślę że lepiej się uczyć na takim akwarium skoro zakładasz nowe bo, jak tam problem się pojawi to różnie może być a tu masz szkołę pod nosem :D.

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem.

Od dołu, gruba gąbka, kosz bioceramiki, keramzyt i ostatni kosz mocno zapchany watą perlonową.

Z czasem dołożyłem eheima 2213 wypchanego samą ceramiką. Z jbl'a wtedy ceramikę usunąłem i zastąpiłem drobniejszą gąbką.

Edit.

Napisz jaki masz litraż i jaki model filtra a najlepiej opisz wg. tego wzoru akwarium:

http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Chyba że Ci nie zależy.

Myślę że lepiej się uczyć na takim akwarium skoro zakładasz nowe bo, jak tam problem się pojawi to różnie może być a tu masz szkołę pod nosem :D.

Rady cenne i dziękuję za nie. Każde akwarium jest inne:) Gotowe rozwiązania w jednym akwarium niekoniecznie zadziałają w innym. A nowe szkło już stoi...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...