Skocz do zawartości

Krewetkarium RC


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jeszcze nie miałem nigdy styczności z kreweciami zwracam się do Was z kilkoma pytaniami. Otóż chcę założyć sobie małe krewetkarium które będzie stało na półce pod akwarium z rybkami. Zbiorniczek jest mały ok. 18l, mam już przygotowany czarny żwirek o małej granulacji, kamień na którym rozłożę gałęzatkę mały filterek aquaela fan mikro(grzałki nie potrzebuje bo w tym małym akwa woda cały czas utzrymuje temp. ok.26-27*.

 

1. Ile krewetek RC mogę wsadzić do takiego baniaczka?

2. Jak często podmieniać wodę w takim małym akwarium i w jakiej ilości?

3. Czy wsadzić tam jakąś inną roślinkę oprócz gałęzatki?

4. Czym najlepiej karmić RC?

5. Co jeszcze powinienem wiedzieć o hodowaniu krewetek?

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały litraż jak na krewetki.

Ale możesz dać z 10 szt, potem Ci się namnożą.

 

Wodę podmieniaj raz na tydzień po 20-30 %

 

Oprócz gałęzatki możesz tam dać mchy, ale pytanie: Jakie będziesz mieć tam światło? ;)

 

Krewetki karm wszystkim tym, czym karmisz ryby. Możesz także dawać im sparzone liście pokrzywy, sparzonego banana...

 

Powinieneś wiedzieć, że krewetki nie znoszą chemii w wodzie, ten filtr musisz też odpowiednio zabezpieczyć, by nie wciągał krewetek.

Przy wlocie wody do filtra, możesz zamontować kawałek firanki o oczkach nie większych niż krewetki.

Ogółem mówiąc krewetki lubią dużo gęstych roślin, gdzie mogły by się chować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oświetlenie będzie lepsze od taśm ledowych,   http://allegro.pl/aquael-decolight-11w-lampa-do-akwarium-i3310006997.html

 

 zresztą, nie piszesz o jakichś konkretnych więc, zakładam że chodzi o jakieś tanie ledy.

Akwarium może być odkryte.

Musisz zabezpieczyć wlot filtra ale, piszmy konkretnie.

Oczka muszą być na tyle małe by nie wciągało larw krewetek (1 mm) najlepsza do tego jest siatka z sitka do wyławiania resztek roślin, można też założyć gąbkę (prefiltr) tylko że trzeba go dużo częściej czyścić niż siatkę.

Odstawiaj za każdym razem wodę do podmian, jeśli masz chlorowana wodę.

Dobrze by też było jakbyś znał jej inne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że lepszy byłoby takie oświetlenie, ale półka ma 22cm wysokości a akwarium 20 i mi się nie zmieści dlatego pomyślałem o przyklejeniu taśmy led nad akwarium. Bo takie oświetlenie jak pokazałeś zmieści mi się tylko obok akwa tak żeby świeciło od boku a nie od góry bo połka ma 42 cm szerokości a akwa 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest na tyle małe że mogę je sobie wysunąć lub wyjąć całkowicie, więc niema problemu. Dzisiaj już wpuściłem krewetki, mam do  nich filtr aquaela fan mikro, napowietrzacz, kamień na którym rozłożyłem gałęzatkę i jeszcze chce kupić mały korzonek do którego przymocuje javke. Kupiłem im do jesdzenia tropicala caridina nano sticks czy czym jeszczeje dokarmiac i ile raz dziennie je karmić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć kłopoty z żywotnością w tym krewetkarium.

W wodzie jest mały procent bakterii nitryfikacyjnych i akwarium powinno dojrzewać standardowo.

Masz niedojrzałe podłoże i filtr, media w których powinno się znajdować najwięcej bakterii.

Ile razy dziennie karmić?

Dobre :D.

Raz na dzień wystarczy w bardzo małych porcjach ale, nic się nie stanie jak będziesz karmił co kilka dni.

Parzona pokrzywa, banan, ogólne pokarmy dla ryb w postaci tabletek, płatków-ogólnie krewecie zjedzą wszystko czym karmisz ryby.

Zaopatrz się lepiej w testy kropelkowe na no2 bo, coś mi mówi że akwarium będzie przechodziło przez cykl azotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...