Skocz do zawartości

testy wody jak poprawić ?


ozyryss2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ! mam problem z nitkami (krasnorostami) prawdopodobnie za dużo wlałem nawozu symfonii i mam mały problem sprawdziłem dzisiaj wodę i według testów kropelkowych zoolka jest tak :

pH - 7,6

NO3- 10

TWW - 7

TWO- 14

proszę i pomoc jak mam poprawić wodę żeby pasowała do mojej obsady , poza tym pożyczyłem 3 małe kosiarki na nitki ale chyba są przejedzone i nie za bardzo się tym interesują zrobiłem wczoraj podmianę 5 l wody destylowanej , ograniczyłem karmienie , wyciąłem pół zarażonych chwastów

 

EDIT

 

przejrzałem większość tematów na różnych forach o krasnorostach i już zgłupiałem całkowicie ile tematów tyle sposobów podobno skuteczna jest kąpiel w roztworze z kwaskiem cytrynowym jak będzie bardzo źle to tego spróbuje na razie wrzuciłem torebkę ketapangu woda brązowa się zrobiła może trochę garbniki opanują te nitki dodatkowo podmieniam wodę co 2 dni po 15 L pół na pół z demineralizowaną by zbić pH nie wiem czy to wogule ma sens bo nitki jak rosły tak rosną obciąłem już prawie pół liści a ich tak jest coraz więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło mam 15wAqua-glo +15W Life-glo symfoni lałem po 5 ml po każdej podmianie ale ostatnio przez moja głupotę przy podmianie wyczyściłem filtr podmieniając 20 L i wlałem ta symfonie i od tego momentu nie mogę sobie poradzić z nitkami więcej testów niestety nie posiadam rośliny dostały mocnego kopa po tym nawozie byłem z niego bardzo zadowolony aż do teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH - 7,6

NO3- 10

pH za wysokie jak na te ryby, no3 ok. roślinom sprzyja takie stężenie a rybom nie szkodzi.

krasnorosty... ja też walczyłem na przeróżne domowe sposoby łącznie z zacienieniem zbiornika na 10 dni i nic. Po wpuszczeniu kosiarek, podmianie wody co 3 dni, oraz diety i karmieniu co 2 dni kosiarki wzięły się do roboty, po krasnorostach ani śladu.

 

swoją drogą, symfonia złota... polecam AquaBotanique Planta Activ Makro i Mikroelementy. W tym przypadku nic nie przedawkujesz bo dozownik podaje odpowiedią dawkę a rośliny rosną jak poj***ne. Symfoni dasz za dużo i masz kuku... nie jestem jakoś zwolennikiem takiego chałupniczego majsterkowania z nawozami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestes zwolennikiem bo się na tym nie znasz Symfoni nie leje się po podminach tylko co dzięń w małych dawkach takie dozowanie połączone z obserwacją rośłin daje super efekty . 0czywiście jak się odpowiednio jeszcze zrobi tą symfonię . Nawozy kupne sa oki tylko ile kosztują??? a Symfonia hym tania sprawa . Jeszcze jedna sprwa nei wiem czy kolega wie Mówię do autora tematu ze Symfonia podnośi Twardość a więc dobrze by było podminiać wode na przefiltrowaną przez torf choć niejest to konieczne a moim zbiorniku 250 l nie zauważyłem zadnych drastycznych skoków tego parametru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zmiękczenie wody kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item625111877_zoo ... awian.html mam pytanie stosował ktoś już takie woreczki czy pomagają , zrobiłem testy kranówki to wyszło ze ma gH 16 wiec jest dość twarda woda

 

EDIT

 

Dzisiaj rano jak wstałem to się przeraziłem poziomem nitek na niektórych moich roślinkach i doszedłem do wniosku że trzeba zrobić im kąpiel w kwasku cytrynowym wlałem 1,5 wody do miski i pól buteleczki kwasku cytrynowego sposób gdzieś wyczytałem po kąpieli 1,5 godzinnej roślinki wyjąłem wypłukałem starannie chyba z 10 razy i włożyłem do akwa i widzę ze nitki wypaliło zrobiły się pomarańczowe , mech to jest prawie caly pomarańczowy tak mi obrósł, nie wiem dlaczego ze niektóre roślinki są prawie cale w nitkach a niektóre sa kompletnie zdrowe a prądu wody nie ma bo jest deszczownica, za 2 dni okaże sie czy sposób był dobry czy roślinki do kosza :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że walka z krasnorostami wygrana po 2 dniach od kąpieli 80% nitek już nie ma, najgorzej zaatakowany mech jest prawie czyściutki i zieloniutki polecam ta metodę dla bardzo zaatakowanych roślin działa na krasnorosty , nitki i okrzemki żabienica była cała brązowa od okrzemków teraz jest mocno zielona :) szkoda tylko żę najpierw przyciąłem pół liści a potem znalazłem ten sposób :) teraz muszę się zaopatrzyć w jakieś dobry nawóz firmowy bo symfonia służy mi od 2 dni do podlewania kwiatków doniczkowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...