Skocz do zawartości

Akwarium 160l obsada do częściowej zmiany...


klimek mazury
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaprezentować swoją obsadę i poradzić się o ewentualne ulepszenia.

 

Zbiornik:

160l

 

Od razu mówie jestem początkujący! A akwarium dostałem z tymi rybkami i chcę troszkę pozmieniać. :)

 

Rybki:

Pielęgnica pawiooka -1x (ok 35cm)

                 zebra -1x

                 akara -7x (w planach mam oddać 5szt)

Trzciniak -1x

Drewniak -1x

Jesiotr -2x (jak podrośnie będę się dopiero martwił co z nimi zrobić narazie ma ok 12cm)

Glonojad tygrysi -1x (ok 38cm)

Zbrojnik -ok 5 

Bocja -2x

Sum -2x

Pyszczak -1x

 

 

Ozdoby:

 

Korzeń rzeczny -1x

Zamek -1x

 

Karmienie:

 

okres letni - dżdżownice :)

okres zimowy - ochotki, serca wołowe

 

Filtry:

 

Aqua-Szut Turbo 750 N -2x

 

 

Temperatura:

25stopni

 

Podłoże:

Kamienie 1-5mm, ok 5cm od dna

 

 

Interesują mnie ryby typu trzciniak, wielopłetwiec senegalski, duch amazonski. Narazie musze nauczyć sie z tym co mam na tym zbiorniku, a z tego co wyczytałem to duch i większość innych rybek muszą miec minimum 250l akwa :( .

Czekam na opinie

 

post-17278-0-74139300-1370163594_thumb.jpg

post-17278-0-78455600-1370163627_thumb.jpg

post-17278-0-23008600-1370163647_thumb.jpg

post-17278-0-48665500-1370163668_thumb.jpg

post-17278-0-66428400-1370163695_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie:  :shock:

Wszystkie ryby do oddania.

Zameczek do wywalenia.

To jest dla ryb naprawdę męczarnia.

A co proponujesz zamiast tej obsady?

 

Zamek to do tej pory jedyne miejsce gdzie najmniejsze mogą sie schować bo dla pawiookiej przeszkadza wszystko co sie wokół niej dzieje. 

Chętnie też bym ją oddał, ale nikt nie chce takiej ryby dużej bo większość znajomych hoduje gupiki,mieczyki i inne małe śmigacze :) , a w kibelku nie spuszcze bo szkoda :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa ryb, jak nie całość masz do oddania.

Po 1 za mały litraż jak na takie ryby które czuja się w twoim akwarium jak w słoiku, i się  męczą.

 

Po 2 każa ryba z innego biotopu masz tu np. pyszczaka, jesiotra  które pasują do siebie tak jak gruszka i jabłko niby owoce, a rosną gdzie indziej. Tak samo jest u ciebie w akwarium.

 

Po 3 masz przerybienie z tego co piszesz masz 21 ryb, a pośród nich osobniki które są wielkości karpia, nie znam się na połowie tych ryb oraz ich wymaganiach ale na to nie trzeba dużej wiedzy ponieważ to widać i wystarczy trochę pomysleć albo wklepać w internet i chwile poczytać.

 

Jedynie co tutaj mi do siebie pasuje to pielęgnice i pyszczak ponieważ gdyby się uparł to biotopy maja zbliżone, lecz masz podłoże z kamyczków o dosyć grubej granulacji jak widzę co nie jest dobrym rozwiązaniem dla pyszczaków oraz pielęgnic które przekopują zazwyczaj  dno, u ciebie jest to dla nich niemożliwe oraz niebezpieczne ponieważ mogą się skaleczyć grubymi kamykami.

 

Tak jak pisałem wyżej połowa, jak nie całość obsady do oddania, poczytaj sobie na temat każdej z ryb o jej biotopie oraz wymaganiach oraz możliwym towarzystwie.

Życze Ci powodzenia w doprowadzeniu akwarium do normalności ;)

Edytowane przez cze1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...