Skocz do zawartości

Mętna woda w świeżym akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem początkującą akwarystka i forumowiczką. Zdecydowałam się na założenie akwarium ok. 180l wymiary 75/75/40, podłoże piasek (chyba rzeczny) tak naprawdę nie wiem do końca, na opakowaniu jest tylko informacja ze jest to piasek mieszany. Płukałam go cały dzień a jest go 25 kg wydawał się wypłukany na maksa. Wszystko pięknie, został umieszczony w akwarium lecz kiedy wlałam wodę do akwarium ta natychmiast zmętniała i taka jest od 3 dni ( wodę lałam powoli na talerzyk ) niby jest przejrzysta ale ma jakiś taki białawy, mętny odcień(nie wiem jak to nazwać) Filtr marki Fluval model U2 chodzi od początku dziś został zakupiony nowy filtr Fluval U3 ( u2 na te akwarium chyba za slaby) już zamontowany i od kilku godzin pracują obydwa, grzałka i napowietrzacz tez pracują lecz woda dalej mętna... czytałam ze tak jest przy świeżym akwarium lecz wszystkie posty jakie przejrzałam na ten temat mówią o tym ze woda mętniała dopiero po jakimś czasie od wlania. Do wody został dodany płyn tapsafe firmy tetra. Pytanie jest takie: czy zrobiłam coś źle? Może piasek słabo wypłukany chociaż płukałam go garść po garści, aż woda stawała się przejrzysta, czy porostu jest jak powinno być? ew jeśli piasek źle wypłukany to czy filtry sobie z tym poradzą czy trzeba płukać jeszcze raz (trochę mi się to nie widzi ale jak mus to mus) z góry dzięki za odpowiedzi.

 

juz poprawione :)

 

 

Regulamin 6.1. Akceptowałaś go podczas rejestracji, więc go przestrzegaj. Mapet

Edytowane przez lili1307
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...