Skocz do zawartości

Kryjówki dla narybku


michallodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze moje dwie ostatnie gupiczki w ciazy padly kilka godizn po wlozeniu do kotnika nie mam zamiaru wiecej tego robic :) dlatego pomyslalem sobiue ze musze zrobic jakies kryjowki dla mlodych w akwarium nie chce wsadzac tamw iecej roslin bo podoba mi sie jak jest pomyslalem zeby zrobic cos w styu skrzyczecki z siatki aluminiowej postawic gdzies na piasku takl zeby male sie zmiescily a wieksze osobniki nie co o tym sadzicie?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł może byc dobry, lec tak :

 

Siateczka musi byc z takiego materiału, aby ryby nie pokaleczyły się. Większe osobniki płynące za narybkiem mogą wlożyc tam głowę i odpłynąc bez niej xD

 

I ja bym ci bardziej doradzał zrobic tak:

- Kup pomarancze albo ziemniaki. W siatki po nich, mozesz wlozyc kawalek drutu ogrodowego (grodowy dla tego, bo jest wytrzymały, dosc tani, i nie ma asz tyle toksyn)

Mozesz uformowac wo w dwolnym krztałce.

 

A nie lepiej poprostu przełożyc je do niewielkiego naczynka? chociażby na czas kilku tygodni do plastikowego pojemnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję podzielić akwarium :) można ustawić w akwarium sklejone szyby na kształt litery V i ustawić u brzegu jednej ze stron akwarium. Zostawić po bokach szczeliny dla narybku i po sprawie. Wyczytałem to w mojej mądrej książce akwarystycznej :D Postaram się "narysować" rzut z góry:

 

+------------------------------------+

|........................ \..........|

|.......................... \ .......|

|.......................... / .......|

|........................./..........|

+------------------------------------+

 

Przepraszam za jakość ;) ( musiałem wykropkować środek bo wszystko się zwijało do lewej strony )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terefere :P z doświadczenia wiem że nawet jak w akwarium są kryjówki dla narybku to większość i tak z nich nie korzysta...

jeżeli ktoś myśli, że jak wstawi mały kojec z kawałka siatki do aq to cały narybek będzie tam posłusznie siedział aż urośnie - to się myli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...