Skocz do zawartości

Zdolność buforowania=0?


Wicher92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium od nowa założyłem jakieś 4 dni temu, przepłukałem żwir(6razy), miałem odstaną wodę (ok 40h).Wsypałem żwir, posadziłem roślin  (żabnice i jeszcze jedną roślinę której nie pamietam nazwy), wlałem odstaną wode, wsadziłem grzałkę ustawioną na 24 stopnie, zewnętrzną pompkę z filtrem, oświetlenie. Zbadałem ph i wynosiło 4,5 więc dodałem 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej i podskoczyło do 5,5. Dwa dni temu zakupiłem antychlor i Bacto Active, akwarium ma 30l wiec dodałem 1ml antychloru a po 10h dodałem bacto active dodałem 2ml. Dziś kupiłem test paskowy firmy "Dajana" i po badaniu wyszło że Ph wynosi 6,8; KH 0; GH  ok 7. Jest możliwe że KH wynosi 0 ?

Edytowane przez Wicher92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testach nie masz wskazania, że KH wynosi zero. Jak masz kropelkowy to każda kropla oznacza jeden, więc KH masz mniejsze niż jeden a nie zero.

Gdyby KH było zero znaczyłoby to, że bufor węglanowy nie istnieje a przy takim stanie pH wynosiłoby około 4.

W jakim celu dodajesz antychlor do akwarium? To jest preparat mający usunąć chlor z wody kranowej -równie skuteczne jest odstawienie wody na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie zoologicznym antychlor był w zestawie z Bactoactive w promocji, Powiem szczerze że tak miałem odstawioną wodę, sprzedawca mi powiedział że mam wlać 1ml na 30l a później bactoactive 2ml na 30l. Mój błąd ale to chyba nic nie szkodzi ?

Dziś zauważyłem że KH wynosi juz ok 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby sie uwalniał z podłoże lub kamieni bo żwir  kupiłem w sklepie zoologiczny, dobrze zapakowane w folie. Teraz test znowu mi pokazał inną wartość KH. 

 

PS 

Nie chce już dodawać nowego tematu, co myślicie o taki mix ryb:

2x gupik

2x molinezje

2x mieczyki hellera

2x otoski

Edytowane przez Wicher92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...