Skocz do zawartości

[33l] Krewetkarium + rybki (aktualizacja)


Cichy9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu pisałem na forum temat dotyczący zakładania przeze mnie mcharium z krewetkami (link do tematu: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=39&t=6414&start=40)

 

Plany szybko przerodziły się w czyny i po 2 tygodniach dojrzewania zbiornika, pojawili się w nim pierwsi lokatorzy, ale o nich w dalszej części postu. Akwarium od strony technicznej wygląda tak:

 

oświetlenie: 2x świetlówka PHILIPS 8W (tymczasowo)

filtracja: filtr wewnętrzny AQUAEL FAN-mini 260l/h

ogrzewanie: grzałka AQUAEL 25W / w czasie letnim grzałka tej samej firmy 10W

technika CO2: bimbrownia (obecnie wyłączona, ze względu na dużą podatność kirysków na wzrost stężenia CO2 w wodzie)

 

Rośliny w akwarium:

Peacock Moss

Flame Moss

Willow Moss

Fissidens Fontanus

Subwassertang

Fontinalis sp

Elatine Triandra

Heteranthera zosterifolia

Rotala rotundifolia "green"

Alternathera reinecki "rosefolia"

Pelia

Glasstostigma elanteinontides

Microsorium pteropus "Windelov"

Lysimachia nummularia

Sagittaria subulata

 

Zwierzęta:

Bojownik

Służba czyszcząca: 2 Kiryski

Świderki w liczbie sztuk 5 + potomstwo, które już można zaobserwować.

 

Parametry wody:

PH: 7,5

Pozostałych testów na razie nie posiadam, jednak przed zakupem krewetek postaram się je nabyć.

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nie udało mi się uchwycić mieszkańców w pełnej okazałości, ze względu na dużą ruchliwość rybek. Jeden kirysek trochę pozował, a drugi się najwyraźniej wstydzi, bo zaszył się w gąszczu. Na żywo akwarium wygląda na o wiele bardziej zarośnięte i przepełnione roślinnością. Przepraszam za jakość zdjęć, ale mój aparat pozostawia wiele do życzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody:

PH: 7,5 (woda trochę twarda, ale poprzez zastosowanie bimbrowni PH spadnie)

Pozostałych testów na razie nie posiadam, jednak przed zakupem krewetek nabędę je.

 

 

pH to kwaśność wody (odczyn) a twardość to GH i KH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...