Skocz do zawartości

chory bojownik?


Gość gerwazy87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gerwazy87

witam mam pewien problem z bojownikiem otóż dzisiaj zauwazylem u niego coś na bokach głowy wyglada to mniej wiecej tak ze jak bojownik np przegania jakas rybe to rozkłada po bokach tak jakby skrzela i mój bojownik ma cos takeigo ze jedno skrzele ma jakby caly czas otwarte pływa z nim tak caly czas nie wiem co jest grane wczoraj nic mu nie bylo. dodam ze pozostalym rybom nic nie jest.

 

akwarium 130l filtr kubełkowy jbl e900

temp w akwa 24-25

ph 6,5

gh 5

azotany 1

azotyny 0

 wode regularnie podmieniam

 

obsada 

1 bojownik

1 glonojad

1 pielegniczka ramireza

8 neonek czerwonych

6 neonek czarnych

1 helenka

 

rośliny głównie kabomby, moczarka, żabienice, anumbiasy, nurzańce.

 

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Używaj polskich znaków i zaczynaj zdania wielką literą.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że podczas "stroszenia się" doznał jakiegoś urazu mechanicznego. Czy nie ma żadnych widocznych uszkodzeń w tym miejscu?

 

Ewentualnie coś mu się może nieodpowiednio napięło. Mojego bojownika kiedyś spotkała podobna sytuacja, przez cały dzień nie mógł domknąć pokrywy skrzelowej po jednej stronie. Następnego ranka wszystko było już w porządku i jego stan wrócił do normy.

 

Obserwuj uważnie rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerwazy87

ok zobaczymy co będzie jutro. miejmy nadzieje ze będzie ok. urazów żadnych nie ma, mam wątpliwości co do jego brzucha bo cały czas ma taki jakby był najedzony a nie karmiłem ich ostatnio przez jeden dzień dopiero dzisiaj rano nie za dużo i teraz wieczorem a pływał cały czas z jakby pełnym żołądkiem ostatnio larwa komara karmiłem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerwazy87

dzisiaj ryba ma nadal te same objawy co wczoraj za wyjątkiem może tego brzucha do którego nie mam pewnośći (czy to objaw czego kolwiek) postaram się zrobić jakieś sęsowne zdjęcie bojownika w najbliższym czasie (mam uszkodzoną cyfróke ale coś po kombinuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększony brzuch ryby może oznaczać np. bloat, posocznicę lub problem z układem pokarmowym. Wstaw zdjęcia bojownika.

Jak zachowuje się ryba? Czy ma apetyt? Jak wyglądają jej odchody?

 

A tak poza tematem - zadbaj o pisownię. Upomniałam Cię w Twojej pierwszej wiadomości, następne będzie niestety ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerwazy87

Powiększony brzuch odpada tzn to już nie aktualna objawa. nadal ma to jedno skrzele tak odgięte apetyt ma taki sam jak przedtem. Co do odchodów to nie wiem jak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerwazy87

dzisiaj odkryłem co jest mojemu bojownikowi (przeziębienie błędnika) tylko z tego co wyczytalem jest ono już chyba w zbyt poważnym stopniu rozwinięte aby to uleczyć. chyba pozostaje eutanazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gerwazy87

pływa dziwnie ale dopiero mnie to uświadomiło jak przeczytałem dokładnie objawy. przedtem myslalem że bojowniki tak sie poruszają. tzn pływa skokami cześciej przebywa na dnie troche ma problemy z dopłynieciem do tafli wody i pokłąda się na dnie czasem nawet leży bokiem na liściach na chwile i od dołu pyska ma takie jakby białe pęcherzyki białe i chyba ma problemy z oddychaniem bo jak oddycha to tak jakby cały jego łeb pulsował te objawy miał już długo a pierwsze co to miał to te pęcherzyki na pysku od dołu białe.

Edytowane przez Luna
Pisownia +1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...