Skocz do zawartości

25l akwa red cherry co i jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę założyć krewetkarium i proszę żeby odpowiedzieć na pytania:

-ile krewetek do 25l? (ale żeby był zapas bo mogą się rozmnożyć)

-jakie są ładne i łatwe w utrzymaniu? (myślę o red cherry ale może polecicie inne)

-z jakimi rybkami?, i ile? (słyszałem ze mogą być z neonami zielonymi bo są spokojne)

-wiem ze powinny mieć mech, najlepiej jaki? albo najlepiej kilka rodzaji

-jakie podłoże? (myślę o bazalcie)

-roślinki jakie??

-jakieś nawozy, specjalne podłoża dla mchu/roślin??

-kryjówki jakie i z czego (na pewno będzie korzeń obrośnięty mchem)

-może łupki, jakie??

-jaki filtr polecacie?? :?:

proszę o odpowiedź i z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 25l koło 15 sztuk red cherry będzie dobrą ekipą.

Najlepszy mech to jawajski, ale każdy inny też wchodzi w grę.

Sama mam bazalt u siebie i jestem bardzo zadowolona.

Rośliny drobnolistne, jak najwięcej. Krewetki bardzo je lubią.

z nawozów radzę zrezygnować. Fosfor, żelazo zabija krewetki.

Z kryjówek, to przedewszystkim dużo roślin, poza tym korzenie, kokosy.

łupki nie są potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobic kratke i do niej przytwierdzic mech jawajski i postawic pionowo na bocznej scianie akwarium, oprocz tego posadzic troche roznych mchow na dnie, ciekawie to bedzie wygladac do tego proponuje jakis korzen.

Jesli chodzi o gatunek to dalbym red cherry sa to ladne kolorystyczne i rzucajace sie w oczy kreweteczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! fajny pomysł z tym tłem z mchu pokombinuje (jak będę miał nowe aq, bo stare są rozwalone :twisted: ) i na pewno będę miał red cherry. A w jakiej temperaturze one mają być?? i jaki byłby filtr do tego jest dobry?? oraz czy mogę używać odmulacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie temp wody utrzymuje się między 22' a 26'

krewetki rosna jak wsciekłe w porównaniu do tych co zostały w sklepie ale mnożyć sie jakoś nie chcą :cry: znając moje szczęście to wszystkie pewnie są jednej płci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejszy mech to jawajski, ale jeśli uda Ci się dostać inny to fajnie. krewetki lubią każdy. możesz sobie na allegro pooglądać jakie są mchy.

na bazalcie ładnie widać krewetki więc to dobry pomysł. możesz ewentualnie zrobić plażę w jakimś rogu dodatkowo, ale jest to trudne w utrzymaniu.

nawozy najlepiej specjalne do krewetkarium, albo wcale.

co do kryjówek możesz dać też mały kokos. rośliny typu kabomba posadzone w kępkach. szkoda, że już jest za późno na zbieranie liści dębu...

filtr, to najlepiej taki, który nie będzie wciągać krewetek, czyli bez duzych otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie nie polecam tych nawozów do krewetkarium.

Krewetki są wrażliwe na mnóstwo pierwiastków, takich jak miedź, fosfor itp.

 

Musisz patrzeć na skład, i bardzo uważać ;)

Ja kupiłam kiedyś na allegro, coś pod nazwą "nawóz do krewetkarium". nie ma składu, etykietki, nic. tylko butelka, a w środku zielony płyn. podobno jest bezpieczny.

Używam go jakiś czas, i wszystko jest good :) rośliny naprawde szybko rosną.

 

Jak mi sie uda znaleźć linka do allegro do tego, to Ci podrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie mogą być nawozy typu ferro czy clasic to powiedzcie mi czy może być podłoże z aqua artu "aqua substrate 2" które jest podłożem, stworzonym na bazie naturalnej wulkanicznej gleby. Spiekany z innymi, niezbędnymi materiałami oraz odżywkami, tworzy porowatą, miękką strukturę. Także sam substrat już zawiera nawozy i teoretycznie nie powinien być stosowany a w wielu sklepach polecają go dla krewetek, bo zmiękcza wodę i ma porowatą strukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...