Skocz do zawartości

Tło


Patrycja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj włożyłam kokosa do akwa i wymieniłam ten paskudny pomarańczowo-złoty żwir na kamyki. Nie są szczególnie rewelacyjne, ale chyba lepiej niż przedtem..? I obcięłam kilka liści brązowych z roślinki... Mam nadzieję że jej nic nie będzie.

 

I główne pytanie: Jakie mogę zrobić tło??? Nigdy w życiu nie kupię tego w roślinki itp... Może jakaś samoróbka?

post-158-13685153851728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Noo, rewelacyjnie wygląda :D

 

A narazie to poszłam na łatwiznę i pomalowałam kartkę z bloku na zielono - niebiesko :P Jak wyschnie to dam footy :D

Ale w najbliższym czasie właśnie z tym styropianem chcę popróbować... Może w ferie, bo teraz cały tydzień zajęty bo szkoła a w soboty cały dzień na konie.

 

Myślałam też nad:

- pomięta zielona lub niebieska bibuła naklejona na karton

- kamyki powbijane lub przyklejone na styropian

- pognieciony niebieski brystol

 

Ja mam o tyle łatwo że na moje akwa wystarczy kartka formatu A4 :D Czyli np. Niebieską kartkę pogiąć i wsadzić za akwa :P

Narazie nie będę kombinowała z wewnętrznymi samoróbkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. gratuluje zapału i zaangażowania. Pamiętaj, że najpiękniejsze jest to co sami zrobimy. W twoim akwa jest mało miejsca więc tło tylko zewnętrzne.

Fajnie, że podcięłaś roślinkę. Nic jej nie będzie

Tak trzymaj - pejot

 

Ps. Cały czas udowadniasz mamie, że warta jesteś by zainwestowała w nowy zbiornik dla twoich rybek. Coś wiem na ten temat ;) Sądzę, że dostaniesz je szybciej niż Ci się wydaje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje szymie talentu i zapalu :) I trzymam kciuki za Patrycje zeby w koncu dostala wymarzone akwarium :)

A co do tla... Zaczelam rozmyslac nad projektem wlasnego zewnetrznego tla. Na moje akwa wewnetrzne to juz za duzo.. Mysle o tle ze styropianu badz pianki poliuretanowej - pomalowane farbami (imitujace kamienie) Zastanawia mnie tylko czy jest inny sposob na ksztaltowanie styropianu niz nozyk lub palnik. Chcialabym zrobic gladkie krawedzie w styropianie. No i jeszcze pytanie - jakie tanie farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaj kształtowałem tak:

Pędzelek moczysz w rozpuszczlniku ale tylko toszkę tu wyczucie się liczy bo go przepalisz.

Farba spray koszt ok 9 zł

styropian ok 3 zł tylko musi mieć min 5 cm jeżeli chcesz jakieś super wzory robić

rozpuszczalnik 3 zł

Narazie mam to poprzednie mi nie wyszło zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Pati - żeby (w miarę możliwości finansowych Twoich rodziców) dostać wymarzone akwa należy:

- raz na trzy dni kazać mamie lub tacie nakarmić rybki (z byle powodu)

- w sklepie zoo podejść do 80 l. i wzdychać ile się da

- pokazać z netu fotki fajnych akwariów (są na wielu stronach www)

- na pytanie co byś chciała na mikołaja powiedzieć, że pięć nowych rybek, ale nie masz gdzie ich wpuścić bo przerybisz Twój zbiornik

- zaangażować w wyławianie rybek tatę jak będziesz robiła porządki w rybkowni (zakochaj ich w akwarystyce)

- no i koniecznie pokazać im, że bardzo oszczędzasz na ten cel

 

......i kochaj ich całym sercem, kochaj.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z wielkim zapałem relacjonowałam jak mi rybki zwiewały przed siatką, i opowiadałam jak mi samiec wykoczył na biurko :D

Zaprzęgłam tatę do pracy przy kokosie, wycinał dziurki itp, nieźle się bawił :D

Siostra skrobała miążsż razem ze mną, a mama pilnowała jak się szanowna skorupka wygotowywała :D

 

Zawsze gdy wejsziemy do akwarystycznego, to od razu do rybek... A ja tylko do paletek, i "mama, ładne rybki, nie??" "Noo..." "Jak bym miała duże akwarium to bym takie hodowała..." (Co oczywiście nie jest prawdą... chyba ze kiedyś :P)

Prezenty pod choinkę: AKWARIUM!!!

Zawsze mam włączoną stronę z rybkami, czyli tata wchodzi i od razu "A Ty znowu na tym forum rybowym" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką okazję, a rodzice nie chcą!!!!

Jest do kupienia używane akwa... 150 litrów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja chcę je mieć!

Z oświetleniem... A mama twierdzi że ZA DUŻE! Ale co tam, będę przekonywała... Bo to nie ma gdzie go postawić niby... Tata nie ma teraz czasu zrobić szafki, a z kasą ostatnio na bok, czyli kupić też nie. Ale tata może szafkie zrobić dopiero na śnieg... Bo teraz na wsi to wiadomo.

Ale to co że na śnieg?! Mogę poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...