Skocz do zawartości

Bojownik - dziwne zmiany na łuskach


Buenor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam akwarium 30L, wewnętrzny filtr z napowietrzaczem, grzałka 50W. W obsadzie mam 1 bojownika syjamskiego, 2 zbrojniki niebieskie i 1 zbrojnik złoty.

Filtr włączony 24/7. Grzałka z termostatem utrzymuje 27.5*C. Parametrów wody nie znam w tym momencie, bo skończyły się testy. Wiem, że może być ciut za twarda ;/ Podmiana wody 1/7 dni 5 litrów.

 

Mój problem dotyczy zmian na grzbiecie bojownika. Pojawiło się tak jakby zrogowacenie, utrata barwy... Chociaż nie do końca, bo wydaje się, że są one w tym miejscu jasno brązowe. Nie zaobserwowałem dziwnego zachowania. Pobiera pokarm bardzo zwinnie i ochoczo, pływa sobie po akwarium bez szaleństw, ale i bez zamułki. Nie jest agresywny wobec zbrojników i nie siedzi w kącie... Nie wiem co to może być ;/ uraz "mechaniczny" bym raczej wykluczył, chyba, że w nocy szaleje :D Mój podopieczny ma zróżnicowaną dietę, stosuję naprzemiennie 3 rodzaje pokarmów firmy Tukan: pokarm wybarwiający, roślinny i suszoną dafnię. Może przez to żarełko?

 

Fotki słabe, bo robione Fokią...

http://imageshack.us/photo/my-images/341/05052013377.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/838/05052013375.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/515/05052013374.jpg/

 

Bardzo proszę o jakąś informację.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na klasyczne podtruwanie ryb odchodami.

Zbrojniki to potworne brudasy, zwłaszcza że wymagają dużego akwarium.

 

Masz żywe rośliny?

 

Bojowniki często mają przebarwienia, gdy są osłabione i podtrute.

Może to być też początek różnych chorób, ale żeby to ustalić przydałoby się więcej info o akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam roślinki, nie wiem jak się nazywają, wyglądają jak trawa i rośnie do samej powierzchni :)

 

Hmm no właśnie nie mam testów, a czekam na wypłatę :D

 

Ryba nie wygląda na osłabioną, pływa aktywnie, nawet od czasu do czasu podpłynie w miejsca gdzie filtr robi ruch wody i walczy z prądem. Wygląda jakby się bawiła. Skoro podejrzewasz stężenie zanieczyszczeń to może częściej i więcej wody podmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 18 dniach wprowadziłem rybki.

 

Od czasu do czasu dodaję TetraPlant PlantaMin i TetraAqua EasyBalance. Oświetlenie to standardowa jarzeniówka, średni dostęp światła słonecznego. 3 roślinki, o których wspomniałem. Dobre napowietrzenie. Woda przejrzysta, brak zmęceń. Dno odmulone. Jedynie podwyższona ilość glonów, ale to raczej "zasługa" tego nawozu... Kiedyś podłapałem ospę, ale to było dawno i wyleczyłem specyfikiem ICHTIO, wtedy bojownika jeszcze nie było. Mam go od 2 tygodni i może jeszcze się nie zaadaptował i tak reaguje...?

 

Wczoraj wymieniłem 30% wody, a dzisiaj wydaje się jakby było lepiej. Plamy są mniej wyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komu oddać, więc muszę bardziej się zatroszczyć o jakość wody... Czy ten EasyBalance jest dobrym rozwiązaniem? Wiem, że ogólnie żadna chemia nie jest dobra, ale cóż... Nie mam miejsca na większe akwa :( dodatkowo te glony urosły takie zielone włoskowate, bodajże zielenice. Glonki próbują je pochłonąć, ale wiadomo, że te rośliny są upierdliwe...

 

Bojownik widać poprawia swoją aparycję, więc wszystko zmierza w dobrą stronę.

 

Luna: Zaczynaj zdania wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy podawaniu chemii, przy takiej obsadzie będą kłopoty.

Nie da się tego przeskoczyć.

Pomijając już to, że glonojady najzwyczajniej męczą się w takim akwa.

To naprawdę duże ryby i szybko będą zniekształcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...