Skocz do zawartości

Start drugiego akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam już jedno akwarium 48l działa od 9 miesięcy hoduję w nim gupiki, krewetki i helenki. Chciałbym założyć sobie drugie akwarium 10l i mogę zrobić tak że już dojrzałą wodę z większego akwarium mogę wlać do mniejszego i mogę też w filtrze obecnie działającego akwarium umieścić gąbkę która ma być w filtrze akwarium 10l, żwir będzie zupełnie nowy. Jak w takim przypadku ma wyglądać start akwarium a konkretnie chodzi mi o to ile czasu będzie nowe akwarium dojrzewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze im dłużej tym lepiej. Na pewno te operacje go przyspieszą jednak nie ma określonego wzoru na obliczenie czasu. Wszystko zależy od tego jak szybko namnożą i zajmą akwarium bakterie nitryfikacyjne i rozpocznie się cykl azotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepiej, nawet miał bym chęć jako akwarium główne postawić sobie 200l albo i więcej a 48l jako kotnik ale mam ograniczenia lokalowe.

 

Edit:

 

Pewnie że lepiej, nawet miał bym chęć jako akwarium główne postawić sobie 200l albo i więcej a 48l jako kotnik ale mam ograniczenia lokalowe.

Dla mnie sytuacja jest wyjaśniona, administrator może zmknąć temat.

 

 

Luna: Nie pisz jednego posta pod drugim jeśli nie upłynęły minimum 24 godziny. Edytuj wiadomości.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...