Jump to content

Filtr RO - jaki producent


Recommended Posts

Witam

 

Chcę zakupić Filtr RO - z wiadomych względów. Do podmiany ok 20-30 litrów tygodniowo. Potrzebuję porady co do producenta. Ewentualnie jakiś model sprawdzony przez Was który się nadaje do takiego wykorzystania - baniak nie duży to i wymaganie nie za wielkie.

 

Dzięki za sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Kup z wkładami wymiennymi co 6 m-cy (firmowe), pozostałe najczęściej wymienia się co 2-3 miesiące (skośnookie). Membrany im droższe (wyższe GPD) tym lepsze (więcej wody w krótszym czasie)

Pamiętaj też, że wymianę robisz jak płyn hamulcowy w samochodzie - co 2 lata lub co 60 tyś. km (przykład)

Link to comment
Share on other sites

To jak najbardziej wiem - bardziej mi chodziło o wskazanie konkretnego produktu który został już przetestowany. Oglądam np :

 

http://www.zooplus.pl/shop/rybki/techni ... rle/294541

 

i inne - ale parametry wszystkich są te same - może inaczej - oglądam o tych samych parametrach ale nieoceniona jest opinie użytkownika.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mają tam prostych RO bez zbiornika - ze zbiornikiem zajmie mi za dużo miejsca - dlatego poszukuje w zasadzie RO-3 żeby używać go tylko do Akwarium.

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.hydrolife.pl/RX_AFRO3_ECO_Ak ... l-451.html

 

Polskie (raczej) i małe - ale pytanie czy ktoś używał i może powiedzieć że nada się do w/w celu.

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki za info - podzwonię i na pewno po zakupie opisze jak się sprawuje.

 

 

EDIT:

 

Ok to filtr już namierzony - teraz montaż. Jako że jeszcze go w rękach nie mam - mam pytanie co do montażu. Chciałbym odpływ podłączyć do spłuczki. kombinuję tak - w filtrze jest doprowadzenie wody, odpływ RO i odpływ odpadu. Do spłuczki idzie woda "ze ściany" - otwarciem zaworu reguluje pływak w spłuczce. Czy podłączenie w szereg - miedzy "scianą" a spłuczką - czyli doprowadzenie wody do ściany a odprowadzenie odpadu do spłuczki spowoduje że filtr będzie filtrował tylko po spuszczeniu wody i otwarciu zaworu przez pływak?? Czy takie rozwiązanie - czyli w sumie zamykanie odpływu odpadu nie uszkodzi membrany? odpływ RO byłby podłączony do zbiornika na RO.

Jeżeli to jednak jest niedopuszczalne i uszkodziłoby membranę jedynym wyjściem byłoby zamontowanie zaworu pływakowego między "ścianą" a filtrem - pływak uruchamiałby przepływ przez filtr a odpływ odpadu skierowany byłby do spłuczki. Woda RO produkowana byłaby tylko po spuszczeniu wody. To rozwiązanie jest jednak trudniejsze w wykonaniu bo wymaga ingerencji w sam pływak.

 

Macie jakieś doświadczenia w takim montażu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Filtr zakupiony na allegro - podłączony - pierwsze filtrowanie - ok godziny - na 18litrów odpadu ok 2,8litra litra czystej. Membrana 75. Na potrzeby akwa i herbaty wystarczy. 

 

EDIT:

 

Właśnie nalecialo ok 6l czystej - czyli w ściek poszło ok 40l - a licznik wskazał zużycie ok 3litrów - czy to możliwe że tak mały przepływ - ok 20/h jest poniżej progu mierzalności licznika?? Czuję się trochę nieswojo nie mając wpływu na kradzież. (licznik pokazuje 3 miejsca po przecinku - czyli co do litra więc widzę dokładnie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam!

 

Mam pytanie chciałem kupić ten filtr: http://allegro.pl/filtr-wody-akwarystyczny-osmoza-ro-4-100-gpd-demi-i3415193497.html

Czy ktoś może coś powiedzieć na jego temat, warto/nie warto ktoś może coś innego poleca ogólnie mogę wydać na ten cel właśnie coś w granicach 250-270 zł.

Prosił bym o jakąś opinie bo chciałem coś sobie dziś zamówić to może na weekend dostane i sobie zamontuje to cudo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...