Skocz do zawartości

Filtr RO - jaki producent


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę zakupić Filtr RO - z wiadomych względów. Do podmiany ok 20-30 litrów tygodniowo. Potrzebuję porady co do producenta. Ewentualnie jakiś model sprawdzony przez Was który się nadaje do takiego wykorzystania - baniak nie duży to i wymaganie nie za wielkie.

 

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup z wkładami wymiennymi co 6 m-cy (firmowe), pozostałe najczęściej wymienia się co 2-3 miesiące (skośnookie). Membrany im droższe (wyższe GPD) tym lepsze (więcej wody w krótszym czasie)

Pamiętaj też, że wymianę robisz jak płyn hamulcowy w samochodzie - co 2 lata lub co 60 tyś. km (przykład)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak najbardziej wiem - bardziej mi chodziło o wskazanie konkretnego produktu który został już przetestowany. Oglądam np :

 

http://www.zooplus.pl/shop/rybki/techni ... rle/294541

 

i inne - ale parametry wszystkich są te same - może inaczej - oglądam o tych samych parametrach ale nieoceniona jest opinie użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mają tam prostych RO bez zbiornika - ze zbiornikiem zajmie mi za dużo miejsca - dlatego poszukuje w zasadzie RO-3 żeby używać go tylko do Akwarium.

 

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.hydrolife.pl/RX_AFRO3_ECO_Ak ... l-451.html

 

Polskie (raczej) i małe - ale pytanie czy ktoś używał i może powiedzieć że nada się do w/w celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info - podzwonię i na pewno po zakupie opisze jak się sprawuje.

 

 

EDIT:

 

Ok to filtr już namierzony - teraz montaż. Jako że jeszcze go w rękach nie mam - mam pytanie co do montażu. Chciałbym odpływ podłączyć do spłuczki. kombinuję tak - w filtrze jest doprowadzenie wody, odpływ RO i odpływ odpadu. Do spłuczki idzie woda "ze ściany" - otwarciem zaworu reguluje pływak w spłuczce. Czy podłączenie w szereg - miedzy "scianą" a spłuczką - czyli doprowadzenie wody do ściany a odprowadzenie odpadu do spłuczki spowoduje że filtr będzie filtrował tylko po spuszczeniu wody i otwarciu zaworu przez pływak?? Czy takie rozwiązanie - czyli w sumie zamykanie odpływu odpadu nie uszkodzi membrany? odpływ RO byłby podłączony do zbiornika na RO.

Jeżeli to jednak jest niedopuszczalne i uszkodziłoby membranę jedynym wyjściem byłoby zamontowanie zaworu pływakowego między "ścianą" a filtrem - pływak uruchamiałby przepływ przez filtr a odpływ odpadu skierowany byłby do spłuczki. Woda RO produkowana byłaby tylko po spuszczeniu wody. To rozwiązanie jest jednak trudniejsze w wykonaniu bo wymaga ingerencji w sam pływak.

 

Macie jakieś doświadczenia w takim montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filtr zakupiony na allegro - podłączony - pierwsze filtrowanie - ok godziny - na 18litrów odpadu ok 2,8litra litra czystej. Membrana 75. Na potrzeby akwa i herbaty wystarczy. 

 

EDIT:

 

Właśnie nalecialo ok 6l czystej - czyli w ściek poszło ok 40l - a licznik wskazał zużycie ok 3litrów - czy to możliwe że tak mały przepływ - ok 20/h jest poniżej progu mierzalności licznika?? Czuję się trochę nieswojo nie mając wpływu na kradzież. (licznik pokazuje 3 miejsca po przecinku - czyli co do litra więc widzę dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Mam pytanie chciałem kupić ten filtr: http://allegro.pl/filtr-wody-akwarystyczny-osmoza-ro-4-100-gpd-demi-i3415193497.html

Czy ktoś może coś powiedzieć na jego temat, warto/nie warto ktoś może coś innego poleca ogólnie mogę wydać na ten cel właśnie coś w granicach 250-270 zł.

Prosił bym o jakąś opinie bo chciałem coś sobie dziś zamówić to może na weekend dostane i sobie zamontuje to cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...