Skocz do zawartości

Krewetki hummel rozmnażanie....hoduje ktoś?


pinakolada
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ma ktoś te fajne krewetki? Ja mam 7 sztuk. Ogólnie ciężko mi określić czy są już dojrzałe. Mają jakieś 1,5 cm niektóre może i mniej odrobinę.

 

Mam je razem z Sakura red w 25l akwarium. W akwarium woda kranówka. PH ok 7,4, twardości niestety nie znam. Podłoże zwykły żwir. Temperatura 25 stopni. Dużo drobnej roślinności i mchów oraz wątrobowców.

 

Hodowca od którego je kupiłam zapewniał mnie że są trzymane na zwykłej kranówce.

 

Więc piszcie jeśli macie jakieś informacje i doświadczenia jak to wygląda w praktyce.

 

Oto moje krewetki:

post-16611-13685174672518_thumb.jpg

post-16611-13685174672103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co padły ci? Ja mam moje 2 tygodnie jak na razie sprawiają wrażenie bardzo zadowolonych. Jeżdżą na amano i śmiało hasają po akwarium. Ogólnie przyłożyłam się bo 2,5 h je aklimatyzowałam. Mało wypowiedzi na forach jest na temat jak je rozmnażać, czy łatwo czy trudno, dlatego postanowiłam sama założyć wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiesz przypuszczam jaka była przyczyna? Powiem Ci że mnie nie pocieszyłeś i u mnie będzie inaczej mam nadzieję. Na razie poczekam jakiś miesiąc. Najwyżej jak nie będą się chciały mnożyć to pomyślę o przestawieniu ich na RO pół na pół z kranówą, bo widziałam że są takie worki które się wrzuca do wody przed podmianą i stabilizują parametry. Chociaż teoretycznie w literaturze mają one sporą rozpiętość co do parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...