Skocz do zawartości

Zielenice


break456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie dwa małe problemy.

1)Zielenice

2)Ślimaki zatoczki(wiem że nie ten dział ale nie chciałem już zaśmiecać forum)

Akwa to 30l, oświetlenie 25w żarówka, obsada to 10 młodych gupików. Rośliny to kryptocoryna, anubis, mech jawajski, tzw. orzech i jeszcze parę ale nazw nie pamiętam. Posiadam bimbrownie z dyfuzorem z strzykawki.

Zielenica jest głównie na anubis'ie, podłożu i ściankach akwarium.

Co mam zrobić żeby się ich pozbyć?

:help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akwarium zostało zalane około 28 sierpnia 2012

2. 30l 40x25x25cm

3. Zwykła żarówka tzw.świecznikowa 25w barwa żółta około ~1w/l

4. Od 7 rano do 20

5. Żwir około 3-6mm, bazalt czarny

6. 24/7 AQUAEL MINI PLUS Max. przepływ: 250l/h Pobór mocy: 4W Pojemność akwarium: 0-30l

7. Na razie ogólny po wakacjach przenoszę się na większy zbiornik ponad 200l

8. Dwa małe kamienie około 200g 1 warzy

9. Około 10 kryptocoryn 3 duże 7 małych sadzonek; anubis 4 sadzonki około 10 liści każda; mach jawajski parę gałązek tyle mi zostało a reszta wywalona bo pełno ślimaków było w mchu; tzw. orzech 1 sadzonka i jeszcze 1 ale niewiem jak się ona nazywa.

10. 10 gupików male około 2 m-c

11. Około 20-30% raz na 1-2 tyg, ostatnia podmiana 5 dni temu, parametrów wody nie podam bo nie mogę znaleźć na internecie.

12. Żadnych nawozów nie stosuje.

13. CO2 jest z bimbrowni około 2 bąbli na 10 s, dyfuzor z strzykawki i korka z brzozy

14. Nie wiem testów nieposiadam

15. Bimbrownia uruchomiona około 2 tyg temu i nic więcej

16. Ryby są karmione raz dziennie tzw. szczyptę, trochę opada na dno ale nie dużo pokarm to Tropical ichtio-vit, 1-2 razy w tygodniu rozwielitka.

17. Są niżej

18. Akwarium zalane około 28 sierpnia 2012, promienie słoneczne nie docierają. Glony to cienkie ciemne nitki około 1-2 mm długości. Obrosły głównie anubisa i żwirek, i 2-3 miejscach na ściankach akwarium. Nie chcę używać żadnej chemii ale jak nie ma innego wyjścia to trudno się mówi bd trzeba zastosować. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Przy takim oświetleniu rośliny chcąc rosnąc pobierają mnóstwo składników odżywczych. W pewnym momencie zabraknie jednego ze składników, rośliny hamują, wkraczają glony.

 

2) Nawozów nie stosujesz a jednocześnie dawkujesz co2. Próbowałeś kiedyś najeść się wodą ?

 

3) Skoro masz tyle światła to musisz nawozić, polecam sole z allegro i testy na no3 i po4. Do tego jakieś mikronawozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Przy takim oświetleniu rośliny chcąc rosnąc pobierają mnóstwo składników odżywczych. W pewnym momencie zabraknie jednego ze składników, rośliny hamują, wkraczają glony.

 

2) Nawozów nie stosujesz a jednocześnie dawkujesz co2. Próbowałeś kiedyś najeść się wodą ?

 

3) Skoro masz tyle światła to musisz nawozić, polecam sole z allegro i testy na no3 i po4. Do tego jakieś mikronawozy.

ad 3)http://allegro.pl/nawoz-duzy-zestaw-mikro-makro-sole-fe-inne-gratisy-i3199163731.html

o te sole ci chodzi?

 

Zatoczaki - wyławiać ile się da - d tego helenki w rozsądnej ilości - nawet porzyczone.

Wyławiać ich wyławiam. Helenek mam 5 i przez pare tyg był spokój ale gdzieś w podłożu była ikra i się ''wykluły''.

Co dzień jest ich coraz więcej.

Nie wiem czy nie dokupić jeszcze z 4 helenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są małe to namiętnie wyławiać - skoro to świeże wyklucie to w końcu sie te jaja skończą a małe się nie rozmnażają - a helenki na pewno wszystkiego nie wyeliminują - tylko ograniczą - ja mam 1 na 112l + wyławianie i póki co gdzieniegdzie coś znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sole kupujemy w woreczkach osobno. Żadnych mieszanek i gotowców. Np. http://allegro.pl/kno3-azotan-potasu-cz ... 85963.html

 

Do tego potrzebna jest woda destylowana. Waga z dokładnością do 1g. Kalkulator zulixa. Strzykawki, słoiczki.

 

Poczytaj:http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

 

Ps. Wywal te podłoże. Daj na spód zwykłej ziemi do kwiatów bez nawozów! Jakieś 2-3cm. Na to ze 3-4cm żwiru 1-3mm. Ziemia będzie nawozić początkowo.

 

Sole wymagają zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór. To taka uwaga na przyszłość. Zanim coś zrobisz poszukaj informacji na temat, bo później są problemy.

Człowiek uczy się przez całe życie ;)

 

tomeksup

A pro po tej ziemi to nie zabarwi ona wody na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda była delikatnie brązowa/żółta, ale to nie wina ziemi. W tej chwili mam 3-5cm ziemi, 5-10żwiru grubego. Na ziemi mam siatkę o oczkach 1mm (z obi) później 0,5cm piasku i żwir. Żałuję, że dałem siatkę i piasek. Czasem siarkowodór ulatnia się z ziemi ale to normalne.

 

Poczytaj o ziemi w internecie. Ziemia musi być najzwyklejsza bez jakichkolwiek nawozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o ziemi w internecie. Ziemia musi być najzwyklejsza bez jakichkolwiek nawozów.

Ale taka z ogródka czy ze sklepu.

najzwyklejsza bo ja rozumiem 2 znacznie dal takiego co w mieście meszka to bd taka ze sklepu najzwyklejsza a dla 2 taka z ogródka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dwa zdania o "ziemi". Ziemia to zespół mineralno organiczny zapewniający warunki rozwojowe dla roślin. Ziemia z ogródka jest zanieczyszczona całą tablicą Mendelejewa - nie polecam. W markecie za kilka zł kupisz 10l ziemi, resztę daj mamie, będzie zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dwa zdania o "ziemi". Ziemia to zespół mineralno organiczny zapewniający warunki rozwojowe dla roślin. Ziemia z ogródka jest zanieczyszczona całą tablicą Mendelejewa - nie polecam. W markecie za kilka zł kupisz 10l ziemi, resztę daj mamie, będzie zadowolona.

Jutro będę miał więcej czasu, to babci podwędzę trochę ziemi.

I wstawię fotki jak to podłożwyszło ;]

Będzie lepiej jak wezmę odstaną wodę czy tą zostawić, i za jakiś czas podmienić?

 

 

Drobna poprawa pisowni.

damilio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te kamienie zbyt kanciaste. Mniejszych nie było ? Będzie ciężko sadzić drobne rośliny. Trochę mętna woda, ja miałem bardziej przejrzystą.

Innych nie było kamyków:/. Mam anubiasa malutkie sadzonki po 2-3 listki i nie jest tak źle sadzić lepiej się nawet trzymają. Już nie jest mętna woda, jest teraz taka jak była prawię(wiadomo przez parę godzin/dni bd małe za mętnienie ale z czasem ustępuje po woli).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...