Skocz do zawartości

Oczko wodne.


NFSMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W tym roku chciałbym zrobić oczko wodne, bynajmniej tylko ja;x

Sprawa się miewa tak, między altaną a "szambem" jest 2,5m długości a szerokości ok 3,5m.

Chciałbym jeśli było by to możliwe ( nie wiem czy takie małe oczko ma sens ), zrobić je na 2,5m(długość) na ok. 3m szerokości i głębokość hmm nie wiem.

W jaki sprzęt musiałbym się zaopatrzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poza szpadlem agrowłóknina i folia do oczek 0,6mm o odpowiedniej powierzchni. Trochę kamieni do przyłożenia folii dokoła, może i zagęszczarka do ziemi pod dnem co by nie siadała całość. Możesz wybetonować ale sporo papraniny i beton dobry nie jest tani. Na zimę zalecane spuszczanie wody przy betonie. Z folii nie, ale wedle uznania.

Wykopiesz dół, ubij/zagęść ziemię, rzuć włókninę, na to folię. Uważaj by pomiędzy nie nie dostały się ostre kamyki. Zalej wodą do pełna i na koniec dopiero mocuj folię bo będzie osiadać do kształtu dna w trakcie zalewania i nieco się przemieszczać. To ważne bo folia tania nie jest :)

 

Btw. Ceny karasków w sklepach ogrodniczych są skandaliczne, 30zł za 10-15 centymetrową rybę koloru pomarańczowego. Ja rozmnażałem parę razy i mam swoje, kolorowe, różnorodne, 40 sztuk, co kosztowałoby w sklepie... 1200zł :shock: A wystarczy odpowiednia temperatura i parę litrów torfu :D

 

PS. Bynajmniej to nie przynajmniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od stront technicznej fleder wszystko bardzo dobrze Ci opisał. Ważne żebyś zwrócił uwage na te kamyczki, pod folią, żeby Ci jej nie pocieły bo tak potem będziesz musiał całą robotę od nowa zaczynać. Rozmiarem oczka się nie martw, jeżeli dobrze je "przystoisz" to będzie dobrze wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...