Skocz do zawartości

Jaka obsada ryby Tanganiki ?


ziele878
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drugie akwarium, które powoli sobie przyrządzam i jeszcze mam zamiar trochę wygląd wizualny zmienić. Jest to zbiornik o pojemności 40l. Tu pytanie do was, a raczej rada, ponieważ chciałem sobie tam hodować jakieś ryby z jeziora Tanganiki, a jest to nie wielki zbiornik to jest to dla mnie trudny wybór. Jak wiadomo dużo ryb tego pochodzenia rosną do dużych rozmiarów. Świetną rybą było by kakadu, ale 40 to za mało. Pyszczaki też agresywne no i trochę większe. Mam już jedno akwarium, większe i różnorodne, więc w tym chciałem sobie zrobić jeden gatunek jakiś kolorowych i ciekawych rybek. Proszę o radę.

 

Dołączam foty obecnego wyglądu i co proponujecie, jakie ryby do takiego środowiska.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko muszlowce się nada, a dla nich potrzebne są kamienne kryjówki, dużo muszli i piach. Nic więcej.

Ta kryjówka z kamienia to nie jest kryjówka. Jak położysz sobie książkę na głowie, to jesteś ukryty?

 

Jak zajmiesz się tym co masz i zrobisz akwarium dla muszlowców, to możesz mieć parkę multifasciatusów, compricepsów 'shell'i i tego typu ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem sobie też o Lamprologus stappersi, oczywiście zapewniając jej kryjówki w muszlach. Jeśli jednak chciałbym inne ryby to mimo wszystko musiał bym im w sumie zapewnić więcej kryjówek.

 

A co myślisz - myślicie o Szczelinowcu Leleupa. On trochę też inne warunki woli prawda? Jakieś inne kamienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki litraż zdecydowanie nie nadaje się dla ryb z tanganiki, no chyba, że dla parki jakichś muszlowców jak pisał Sverting, ale będzie ci mało ryb i będziesz kombinować, a pielegnice afrykańskie to "wredne" ryby i niektóre gatunki już jako młodzież potrafią sie nieźle "tłuc", Dodatkowe kryjówki to dobry pomysł jak jest zadyma w baniaku i trzeba coś zrobić, ale nie przy planowaniu obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym sobie jakieś większe akwarium, ale jak na razie nie mam możliwości więc zostaje mi to. Sam wiem jak to wygląda, bo czytam o tym wszystkim, więc nie wiem co zrobię. Jeszcze jakiś czas tamu trzymałem w tym akwarium Księżniczki z Burundi, lecz miałem dla nich trochę inne schronienie. Piękne rybki, czuły się tam dobrze miałem z 5 jak nie 6 miotów. Później ich trochę dużo było. Natomiast teraz chciałem coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...