Skocz do zawartości

flexibakterioza, a może pleśniawka?


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wieczorem zauważyłam kirysa pandę jak siedzi na dnie bez ruchu. Żył ale szybko oddychał, zbladł i na jednej płetwie miał taki jakby biały kłębuszek waty. Siedział na dnie i wynurzał się tylko od czasu do czasu po powietrze. Co ciekawe tą płetwą zainteresował się cierniooczek i otosek-jakby chciały mu to oczyścić. Poczytałam i pomyślałam, pleśniawka albo flexibakterioza, rano pójdę do sklepu i coś spróbuje zaradzić. Niestety rano to już kirys nie żył.

 

I teraz pytanie bo boje się o resztę rybek, na_razie wszystkie zachowują się normalnie, dostały jeść, ładnie żerują ale boję się, że jak coś się znowu którejś stanie to znowu nie zdążę zareagować.

 

Czy mam coś zrobić profilaktycznie? Czy to możliwe,że był to jednorazowy przypadek. Dodam jeszcze,że ten kirysek był najmniejszy ze wszystkich.

 

Nie wiem czy to ma jakiś związek ale do niedawna miałam w filtrze aktywny węgiel, roślinki mi kiepsko rosły więc za Waszą radą go wyrzuciłam i dokupiłam nawóz w płynie Planta Gainer Classic.

 

Akwarium 112L, ma 5 tygodni. Filtr JBL e701 z deszczownicą ,żwirek 3-5mm pod nim warstwa substratu Florapol firmy JBL, kamienie przeszły test octem. Wszystko zostało umyte, wyparzone i wypłukane, woda jest klarowna i czysta, wymieniane 20% raz na tydzień (mieszam kranówkę z osmozą bo mam ją bardzo twardą). Nie stosowałam żadnej chemii. Temperature mam na 24 stopnie, grzałka z termostratem.

Moje parametry wody to:

 

PH ok 6,5

GH ok 9

 

Moja obsada to:

 

- 10 neonów inessa

- 5 kirysków panda

- 5 otosków

- parka ramirezek

- parka borellek

- 2 cierniooczki

- 2 ślimaki helena

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...