Skocz do zawartości

Epidemia ryby zdychaja wciagu 3 dni 15 szt


przemyslaw111187
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zbiornik 160l stosuje filtr wenetrzny fan 3 i zewnetrzny midikani w srodku ceramika wloknina zeolit i gabka od czasu do czasu purigen w nim jakies 30 ryb gupiki mieczyki skalary glonojady kiryski taki mix nic specjalnego

W ubieglym tygodniu zakupilem w sklepie kilka par gupikow poddalem je jedniodniwej kwarantannie w oddzielnym zbiorniku wszystko bylo okej wpuscilem do zbiornika ogolnego po dwoch dniach nowo zakupione rybki zaczely chorowac najpierw opada im pletwa ogonowa ryby sa bez zycia chowaja sie pozniej robi sie biala i w koncu rybka opada na dno i umiera i tak po kolei

Nie wiem co to za choroba czy to wirus bakteria czy pierwotniak zakupilem Sera Backtoforte i jak na razie tym ich lecze ale ryby nadal zdychaja

I teraz pytanie co to jest jak leczyc jaka profilaktyka i jak doprowadzic zbiornik do kultury po tym armagedonie

 

Edit:

 

Dodam jescze ze nie wszyste tak maja niektore zdychaja bez objawow na pletwach a niektore maja tylka postrzepione

Parametry wody mam w normie temp 27 28 C podmieniam wode co tydzien okolo 30 litrow

 

Luna: Nie pisz jednego posta pod drugim jeśli nie upłynęły minimum 24 godziny. Edytuj wiadomości.

Na forum wymagana jest poprawna pisownia - w tym polskie znaki i kończenie zdań kropką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro znasz parametry to podaj ich wartości. Pewnie to w nich tkwi problem.

Wstaw zdjęcie chorej ryby i podaj więcej informacji na temat zbiornika:

 

1. Od jak dawna funkcjonuje zbiornik? Czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb?

2. Podałeś gatunki ryb i ogólną ilość, dopisz konkretnie ile czego jest.

3. Ilość/rodzaj roślin.

4. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

5. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

6. Jak wyglądają porządki w akwarium (odmulanie, czyszczenie filtra).

 

Tak na marginesie. Mam wrażenie, że masz w akwarium przerybienie oraz nieco za wysoką temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...