Skocz do zawartości

jakie podloże do akwarium 450 l


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie stosowałem nigdy i jakoś nie jestem przekonany czy filtr denny to dobre rozwiązanie. Może ktoś pokusi się o napisanie jakie plusy i minusy.

Jeśli decydujesz się na Amazonie to najlepszym rozwiązaniem byłby zwykły piach. Roślinność raczej mało wymagająca więc też bez przesady z nawożeniem.

Dodatkowo sporo różnych korzeni, gałązek, patyków, jakieś liście, szyszki olchowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem piach do piaskownic w OBI - 10zl za 20kg - do 450l trzeba by bylo ok 100kg (w temacie [112]Celuję w Azję widać jak wygląda). Łatwo się płucze, czasami zdarzy się grudka gliny ale 2-3 grudki na 20kg to chyba nie dużo.

Filtr denny w tak dużym akwarium to dość droga zabawa i przy piachu nie wiem czy się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to podłoże jbl?? Ja mam SERA Floredepot - pod piachem rozsypane w miejscach gdzie planowałem rośliny - 2.4kg a na to piach 20kg - ale wydaje mi się trochę to mało - jeszcze z 5 kg by się przydało (floredeptop zaleca 6-8cm na to podłoże żwiru lub piachu - oczywiście bez mieszania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...