Skocz do zawartości

leczenie plesniawki CMF a krewetki


asia_twin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, proszę o pomoc.

Od trzech dni moja jedna rybka platka ma biały nalot, wygląda na plesniawkę.

Pierwszego dnia zrobiłam jej 15-min kąpiel w nadmanganianie potasu, ale dość źle to zniosła i przez kolejne 20 min leżała na dnie w głównym zbiorniku.

Do głównego zbiornika wlałam CMF wedle zaleceń. Kolejnego dnia też troszeczkę wlałam.

 

Teraz nie wiem już co robić, bo wyczytałam gdzieś, że środek ten może zabijać krewetki.

Nie mam drugiego zbiornika z pompką, grzałką itp. po to by przenieść rybkę na czas choroby.

Nie wiem co mam w takim razie robić? Czy dalej stosować kąpiele? Czy wlewać do wody CMF?Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki ma bezpośredni wpływ na krewetki ma błękit metylenowy, zieleń malachitowa i formalina [wszystkie preparaty FCM/MFC/CMF to praktycznie to samo w różnych proporcjach] bo niezbyt interesuje się samymi skorupiakami. Wiem za to że niezależnie od tego preparat ma pośrednio wpływ na parametry wody, które w konsekwencji mogą zabijać krewetki. Chodzi o to że lek zabija bakterie, w tym pożyteczne bakterie nitryfikacyjne odpowiedzialne za przetwarzanie trujących związków azotu w akwarium. Leczenie w głównym zbiorniku musiało skutkować zaburzeniem biologicznej filtracji wody, nieocenione byłyby w tym momencie testy na amoniak i NO2. Na razie zrób podmiankę 30% wody, jutro kolejną. Przydałoby się więcej informacji o samym akwarium. Zarządź bezwzględną głodówkę dla ryb, praktycznie cały amoniak który będzie stanowił zagrożenie dla zdrowia i życia Twoich zwierząt wprowadza się do akwarium poprzez pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...