Skocz do zawartości

Molinezja i Neonka czy w ciąży + roślinki usychające


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdzielić, w sensie rozmnożyć i rozsadzić? Korzenie się łatwo odbudowują, jak czegoś nie da się wyciągnąć to można uciąć.

 

PS: Nie wiem dlaczego, ale tytuł o neonce w ciąży i usychających w wodzie roślinach brzmi złowrogo.

 

Temat ,dlatego że miałem główne takie pytania,ale rybka nie jest w ciąży, roślinka nie usycha, po prostu pytam mój kolega ma dużo roślinek ale "Boi" się mi oddać trochę bo twierdzi,że jak rozdzieli to mu się wszystkie zepsują i chciałem zapytać czy to prawda, nawet jeśli przykładowo , źle byśmy ucięli lub rozdzielili kępkę roślinek po powrotnym wsadzeniu wypuszczą nowy korzeń ?

 

P.S: To ,że neonki składają ikrę to wiem doskonale ;p Chciałem tylko wiedzieć czy przed tym zjawiskiem nie robi się grubsza;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam akwa na ziemi ogrodowej.

Bez jakiegoś specjalnego nawożenia.

Nie było to ani HT ani LT.

Rośliny rosły bujnie przez 16 miesięcy, później musiałam zacząć nawozić.

Oświetlenie było 0,52 W/l

Dwa razy w tygodniu węgiel w płynie.

Nie miałam problemu z glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ,dlatego że miałem główne takie pytania,ale rybka nie jest w ciąży, roślinka nie usycha

Były tu już resoraki w akwarium, był włożony tłuczek do mięsa, były gwoździe w celu "suplementacji żelaza", było czyszczenie baniaka domestosem. Jajorodne [składające ikrę] ryby w "ciąży" pojawiają się kilka razy w tygodniu, usychające w wodzie roślinki to też częsty problem. Nic mnie już nie zdziwi. :P

 

że jak rozdzieli to mu się wszystkie zepsują i chciałem zapytać czy to prawda, nawet jeśli przykładowo , źle byśmy ucięli lub rozdzielili kępkę roślinek po powrotnym wsadzeniu wypuszczą nowy korzeń ?

Są rośliny które możesz ciąć jak chcesz, dzielić nawet na najmniejsze kawałki a i tak sobie poradzą. Są takie których łodygę dzielisz na dwie lub więcej części, rozsadzasz i masz kilka roślinek. Są takie które możesz podzielić przez podział kłącza. Są takie które przycinane być nie lubią. Powiedz jakie to konkretnie rośliny, większość ciachać można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...