Jump to content

Bojownik, roslinki.


Recommended Posts

Witam, czy:

 

1) bojownik może być trzymany wraz z innymi rybkami w jednym zbiorniku? Z tego co jedynie pamiętam to 15 lat temu miałem bojownika w kuli. Później rodzice przenieśli go do większego akwa ok. 90L z welonkami i skalarami, ale nie pamiętam co się z nim stało, w końcu było to akwarium rodziców ;)

 

2) roślinki wyciągnięte z rzeki nadają się do akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Bojownik może być trzymany z wieloma innymi rybami, pod warunkiem, że akwarium jest odpowiednio duże, a ryby mają takie same wymagania co do warunków. Oczywiście nie ze wszystkimi rybkami bojownik będzie żył w zgodzie, nie należy go trzymać z rybkami o długich kolorowych ogonach (np. gupiki), rybami, które lubią długie ogony podgryzać (np. brzanki sumatrzańskie) ani z rybami bardzo terytorialnymi i agresywnymi (np. wielkopłetw, pielęgniczki i pielęgnice).

Bojownik jest rybką tropikalną, ciepłolubną, wrażliwą na zmiany temperatury, zarówno wody, jak i powietrza nad nią, więc jako towarzystwo dla niego od razu odpadają rybki zimnolubne (kardynałki, welony).

 

Rośliny z rzeki w zasadzie nadają sie do akwarium, pod warunkiem, że poddasz je długiej i starannej kwarantannie, żeby wyeliminować ryzyko przywleczenia do akwarium pasożytów, larw, zarazków itp., oraz żeby przystosować rośliny do warunków domowych, w szczególności do wyższej niż w rzece temperatury wody.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...