Skocz do zawartości

Czy wędkujecie?


szak123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie po to jest ta szczytówka żeby nie bawić się w gumę. ;) Poza tym baty wyczynowe mają tak cienką szczytówkę że trzeba sporo ucinać aby ją założyć, najlepiej dokupić zapasową. Nie jestem wyczynowcem ale sporo łowię na bata, ostatnio nawet udało mi się wyciągnąć szczupaka (uderzył w białe robaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ryby o chociaż grzyby :D szczupaczek wrócił do wody ale za to pieczarek nazbierałem :) A co do łowienia to na tego wobka co widać na zdjęciu miałem branie i mi się zerwał i już wobka nie ma :( a był łowny i jeszcze straciłem małe złote wahadło :zamieszany: też było branie i zerwało.

post-3972-13685165628116_thumb.jpg

post-3972-1368516562855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W niedziele wybralem sie na szczupaczki jednego dorwalem na blystke obrotowa nr4 mial ok 40cm a drugiego zlowilem lowiac na splawik karasie na czerwonego robaka zaczepil sie szczupak tez ok 40cm az dziw ze nie przeciol zylki zebiskami,oczywiscie darowalem im zycie liczylem na te wieksze sztuki ,ale moze innym razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Siemka:)

Mam już trochę doświadczenia w łowieniu na spławik i wysłużoną gruntówkę. Chciałbym w tym sezonie przejść na feedera lub pickera. Nie wiem co wybrać:(

Na pewno będę łowił wyłącznie na stawach mniejszych lub wiekszych, czasem na jeziorach (rzadkość).

Z tego co czytałem to polecacie na stawy pikera tylko czy taka wędka jest wstanie wyciagnąć np karpia 4kg? bo jest ich sporo w stawie.

Myślałem o SHIMANO NEXAVE BX WINCKLE PICKER 270 ale czy nie będzie zbyt delikatna ?

Nie chciałbym zbyt długiego kija maksymalnie do 3000 cm.

Mam prośbę jeżeli nie ten kij to jaki cena do 300zł.

Kołowrotek z Shimano Nexave 3000 SRC lub Catana 3000 SRB lub 3000 SFB -->( nie wiem co oznacza SRB lub SFB)

Proszę o pomoc. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz,zależy jakie duże te stawy jak to takie se stawy to nie warto inwestować w drgającą szczytówkę,oczywiście wiesz że też się łowi z gruntu.Ale jeśli już mógł łowić na jeziorze to polecam feederka czy tam pickerka.Większa jest frajda jak się łowi karpia na spławik niż na jakiś grunt.Ja łowiłem na stawie jednego hektara na grunt i nie za bardzo coś brały ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w poprzednim sezonie problem typu: jaką wędkę wybrać? Nie miałem dużo kasy, więc wędka musiała być jak najbardziej "uniwersalna". Rozmyślałem, rozmyślałem. Wędka miała być i nad rzekę i nad staw. Wybór padł na feedera. Jestem bardzo zadowolony, że tak wybrałem. Można na nią łapać jak i płotki nad rzeką, jak i karpie na stawach ponieważ są wymienne szczytówki. Nie koniecznie na feedera trzeba łapać na drgającą szczytówkę. Ja z powodzeniem łapię na wędkę tego typu na spławik. Mam nadzieję, że trochę pomogłem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wędzisko po 350zł, bez kołowrotka, stylowa Karpiówka.

Kołowrotek kupiłem za 100zł Mikado, spisuje się rewelacyjnie.

Znajdziesz wędki karpiówki do 3m:D

Ta SHIMANO NEXAVE BX WINCKLE PICKER 270 nie ma za dużo wyrzutu?

Według mnie to nie jest wędka na karpie.Znajdzie ci sie karp 4kg i go nie wyciagniesz bo wędka bedzie ci się gięła jak szalona.Lecz ta wędka na pewno będzie fajna mięciutka, i poręczna.

 

 

Ja kupiłem wędkę coś ponad 3m, twarda, na grubą rybę a planuje kupic na next sezon jakąś fajną metr-max 1,20 wędkę na płocie,Karasie, małutka, można ją zabrać na wyjazd łatwo ale to jest koszt ~300zł.

 

 

Mamut jeżeli tam gdzie łowisz a widać że to Pole jakieś, nie ma drogi chociarz gruntowej to mozesz łowić, ale jak ktoś idzie starszy do ciebie a go nie znasz , wyciagaj wędkę i idz dalej od niego.

Często po cywilu chodza, rozłożą sie obok ciebie , poczekają i jak coś złowisz to "prosze pokazać karte"

Mój wujek tak miał, ale on na szczęscie mial karte:p

Wiesz oni niby koledzy, gawędza z tobą a tu tylko czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamut jeżeli tam gdzie łowisz a widać że to Pole jakieś, nie ma drogi chociarz gruntowej to mozesz łowić, ale jak ktoś idzie starszy do ciebie a go nie znasz , wyciagaj wędkę i idz dalej od niego.

Często po cywilu chodza, rozłożą sie obok ciebie , poczekają i jak coś złowisz to "prosze pokazać karte"

Mój wujek tak miał, ale on na szczęscie mial karte:p

Wiesz oni niby koledzy, gawędza z tobą a tu tylko czekają.

Tak, szczególnie na prywatnym stawie :roll: Też muszę się Mamut o karty zacząć pytać, uważaj jak się będę zbliżał :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...