Skocz do zawartości

200L- prośba o pomoc,istniejące akwarium


Orbit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w połowie lutego założone zostało akwarium. Jest to pierwsze nasze akwarium, więc na początek trochę czytania, pytania na forum, ale im dalej tym myślę, że wiemy mniej i sama już nie wiem co moglibyśmy mieć, a czego nie.

Akwarium ma standardowe wymiary 100x40x50. Na podłożu jest Pro Soil.

Parametry:

pH 6.4

GH 5

KH 4

NO3 2

PO4 0,05

Aktualnie pływa w nim 12 otosków, 2 ramirezy odmiany "gold" Pływały też gupiki ale zostały już oddane. Doczytałam, że woda dla nich za miękka. Akwarium podchodzi pod roślinniak, bo jest w nim bardzo dużo roślin oświetlenie 4x39 Wat.

Jakie rybki mogłabym dołożyć do otosków i ramirezek? Czy mogłyby to być tęczanki neonowe?

Czy ramirezki mogą być, pytam bo nie mam piasku, tylko sam substrat :(

 

Pozdrawiam serdecznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałam o tym, ale teraz już nie ma miejsca :-(

Rośliny pewnie dobrze, ale jak na złość się już rozrosły a piasek był na samym początku zanim doszły Ramirezy to zlikwidowałam bo brakowało mi właśnie miejsca na posadzenie kolejnych roślin :(

 

Mocne właśnie dla roślin. Jedna belka włącza się na 9h, a druga na 3h, czasowo jest to ustawione, aby nie włączały się obie na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, sprzed ponad 2 tygodni wprawdzie bo nie robiłam zdjęć ostatnio, muszę zaktualizować bo nie mam nawet nic aktualnego.

Wstydziłam się na forum pokazać :?

 

Dołączona grafika

 

I z nocnym oświetleniem, chyba sprzed tygodnia?

 

Dołączona grafika

 

Widocznych na zdjęciach gupików nie ma, pływały biedne cały czas w górnym rogu. Nie ma też razborek bo nawet nie były nasze, znajomi się przeprowadzali więc zawitali tymczasowo do nas, niestety już nas opuściły i teraz co dalej?

Wcześniej nie pomyślałam o tym, że oświetlenie będzie stanowiło problem, teraz jak czytam większość ryb tego nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...