Jump to content

Orbit

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Orbit

 • Rank
  Podglądacz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Orbit

  Skojarzenia :>

  Złodziej - Łup
 2. Nocne oświetlenie mocno doświetla? Szkoda, tak myślałam, po powierzchni puściliśmy pistię czy ona coś pomoże? Są w ogóle rybki, które by się u nas dobrze czuły?
 3. Nocne świeci się od 23.00 do 3.00 nad ranem. Są to dwa paski ledowe po 15cm o barwie ciepłej, ok 0,2 wat.
 4. Mam, sprzed ponad 2 tygodni wprawdzie bo nie robiłam zdjęć ostatnio, muszę zaktualizować bo nie mam nawet nic aktualnego. Wstydziłam się na forum pokazać I z nocnym oświetleniem, chyba sprzed tygodnia? Widocznych na zdjęciach gupików nie ma, pływały biedne cały czas w górnym rogu. Nie ma też razborek bo nawet nie były nasze, znajomi się przeprowadzali więc zawitali tymczasowo do nas, niestety już nas opuściły i teraz co dalej? Wcześniej nie pomyślałam o tym, że oświetlenie będzie stanowiło problem, teraz jak czytam większość ryb tego nie lubi.
 5. Właśnie myślałam o tym, ale teraz już nie ma miejsca Rośliny pewnie dobrze, ale jak na złość się już rozrosły a piasek był na samym początku zanim doszły Ramirezy to zlikwidowałam bo brakowało mi właśnie miejsca na posadzenie kolejnych roślin Mocne właśnie dla roślin. Jedna belka włącza się na 9h, a druga na 3h, czasowo jest to ustawione, aby nie włączały się obie na raz.
 6. Witam, w połowie lutego założone zostało akwarium. Jest to pierwsze nasze akwarium, więc na początek trochę czytania, pytania na forum, ale im dalej tym myślę, że wiemy mniej i sama już nie wiem co moglibyśmy mieć, a czego nie. Akwarium ma standardowe wymiary 100x40x50. Na podłożu jest Pro Soil. Parametry: pH 6.4 GH 5 KH 4 NO3 2 PO4 0,05 Aktualnie pływa w nim 12 otosków, 2 ramirezy odmiany "gold" Pływały też gupiki ale zostały już oddane. Doczytałam, że woda dla nich za miękka. Akwarium podchodzi pod roślinniak, bo jest w nim bardzo dużo roślin oświetlenie 4x39 Wat. Jakie rybki mogłabym dołożyć do otosków i ramirezek? Czy mogłyby to być tęczanki neonowe? Czy ramirezki mogą być, pytam bo nie mam piasku, tylko sam substrat Pozdrawiam serdecznie.
 7. Dziękuje za cenne wskazówki Po pracy w takim razie lecę do sklepu na zakupy, później gotowanie, płukanie i jutro aż boję się pomyśleć, ale jestem zdeterminowana i mam nadzieję że wszystko będzie szło dobrze Docelowo w takim razie zostaną: 20 x razbora klinowa 6 x kirysek pstry 1+3 p.kakadu Pozdrawiam cieplutko
 8. Dziękuje za odpowiedzi, już wątpiłam że ktoś napiszę Gregotsw tak myślałam, że za mało, nawet próbnie przyłożyłam i wydawało mi się, że nie starczy. Mówisz, żeby piasku dokupić? Sama o tym myślałam, bo takie plaże bardzo mi się podobają A piasek powinno się jakoś wygotować czy wystarczy dobrze przepłukać? Co do obsady ramirezki strasznie mi się podobają, więc jeśli jeszcze mogę dołożyć tym lepiej Naczytałam się o przerybieniu stąd ostrożność w doborze. A harem prętnika mógłby zostać czy zamiast niego parę ramirezów? Hmm albo czy w zamian za parę ramirezów mogłabym dodać parę p.kakadu? A jeszcze jedno, zakupiłam korzenie, które po wygotowaniu z solą w jedną dobę zatonęły, ale z racji gabarytów nie miałam jak ich moczyć, więc zalałam akwarium i w nim się moczą ale czy przed ostatecznym zalaniem a to już w sobotę powinnam je wygotować ale już bez soli? I jeśli chciałabym obsadzić je np. mchem to wystarczy nitka, czy musi to być specjalna nić akwarystyczna czy żyłka?
 9. Witam wszystkich serdecznie ponownie . Wiem, że takich tematów jest mnóstwo i pewnie nie powinnam zakładać kolejnego, jednak im więcej czytam tym mam wrażenie że wiem mniej . Proszę o pomoc i rady, ponieważ to moje pierwsze akwarium. Zbiornik ma 200l , standardowo 100x40x50. Pokrywa DIY z oświetleniem 2x39W docelowo 4x39W. Twardość 12. pH 7 Podłoże zakupione Aquatic Nature Pro Soil 16l. Nastawiam się na ogólne, towarzyskie. Wodę mam twardą, ale filtr RO, więc chyba nie będzie problemu. Ponadto czytałam, że podłoże ma tendencję do zbijania twardości, to prawda? W sobotę zacznę zalewać i teraz pytanie. Zakupiłam filtr JBL e901. Podłączyć można deszczownię, ale docelową planuję butlę CO2 czy ma to jakoś znaczenie w akwarium? Kupiłam również pre filtr i grzałkę. Czy z technicznego wyposażenia czegoś brakuje? Roślinki czytałam, że najlepiej szybko rosnące. Czytałam, że podłoże najlepiej dostosować pod późniejszą obsadę tak samo jest z roślinkami? Po jakim czasie od dojrzewania mogę zmienić roślinki? Zakupiłam również czarne tło i wstyd przyznać, nie wiem jak je przykleić, gdzieś czytałam że na wodę, ale sama nie wiem czy tak? Nie odklei się? Docelowa obsada : - 20x razbora klinowa - 6-8 kirysków - harem prętnika? Czy taka obsada mogłaby być? Oczywiście po dojrzewaniu, więc trochę czasu mam jeszcze Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 10. Również wszystkich witam Karolina z Warszawy. Jestem początkująca ale mam nadzieję znaleźć tu pomoc i nie zaszkodzić swoim przyszłym mieszkańcom Pozdrawiam cieplutko.
×