Skocz do zawartości

Zmętnienie wody w dojrzałym akwarium. POMOCY


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium założone ponad miesiąc temu. Obsada od jakiegoś czasu taka sama. Filtracja i napowietrzanie cały czas działa. Akwarium 95l, obsada:

kirysek 4 szt

molinezja 3szt

tetra (żałobniczka) 5szt

Brzanka różowa 3 szt

platka 4 szt

razborka klinowa 4 szt

 

Filter poprzednio wewnetrzny Ehiem 2010 a obecnie od 10 dni podłączony już Aquael Multikani 800 2 kubły jeden z gąbka i zeolitem + wczoraj dołączyłem drugi ceramika. Pod żwirkiem nawóz do roślin akwariowych ale przykryty właśnie warstwą żwirku 2-5cm. Może to właśnie nawóz jest problemem tej "mlecznej" wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kamień w sklepie akwarystycznym, spodobał mi się, nie chciałem ładować muszli itp. bo podobno zatwardzaja wodę. Nie wiem dokładnie jaki to kamień. Co do filtra to chyba zrobiłem błąd, bo wyjąłem tamtego Ehiem 2010, kiedy tylko tylko kupiłem multikani (uznałem, że za dużo miejsca mi zajmuje w akwariuim). A dodam że podmianki wody robie regularnie raz w tygodniu 15% gdzie dodaje tez biokultury bakterii.

 

Dodam fotkę (marna jakość, bo z telefonu) to ten kamień:

post-17251-13685174141121_thumb.jpg

 

Edit:

 

Ceramiki też nie mam oprócz tej w filtrze

 

Edit:

 

Żwirek rzeczny wymieszany z bazaltem, raczej nie wyglada mi to na glon, to jest poświata mleczna, przy glonach byłaby zielonkawa? Szyby się brudzą, ale to raczej od wapnia, mamy dosc twardą wode w Raciborzu. Acha wiem, że to może nie pytanie na ten dział, ale chciałem dokupić wkłady do multikani, bo pisze w instrukcji, że zalecane jest posiadanie na mój litraż 3 wkładów. Teraz mam tak jak pisałem w jednym gąbka z zeolitem a w drugim ceramika, każdy po 1 l. Dokupic jeszcze ceramike (bioceramax pro 600) czy może zeolit (zeomax plus) lub (phosmax basic) czyli cos na zbicie fosforanów? Tylko chyba z tym zeolitem, phosmax-em czy węglem , to one sa do filtracji chemicznej i trzeba po miesiącu wymieniac na nowe? Wkładu węglowego nie zamierzam kupowac bo używany sporadycznie

i wyjaławia wodę.

 

Edit:

 

A może to być wina świetlówki? Mam jedną zwykłą, nie akwarystyczną 15W, dołączona standardowo do zestawu

 

 

Regulamin 6.1. i 6.2. +1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne popełniłeś błąd zamieniając filtry , powinieneś przez jakiś czas mieć 2 działające , zanim w nowym filtrze zagnieździły by się bakterie. Zachwiałeś równowagę biologiczną.

Nie wydaje mi się aby ten nowy kamień był powodem mętnienia wody. Dobrym pomysłem było by gdybyś miał gąbkę z drugiego działającego filtra i lekko wypłukał w tej zmętnionej wodzie . Musisz na nowo zasiedlić bakterie w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, czyli cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Jeszcze jedno pytanko: Ile trzeba czekać na "dojrzenie" nowe filtra pod względem biologicznym? Mam rozumieć, że ceramikę i gąbki płukać w wodzie akwariowej, dopiero jak się zasyfią i zmniejszy się przepływ?

Poprzedni wkład (gąbka) płukałem w wodzie akwariowej , ale profilaktycznie przy podmiance wody w aqua co tydzień, więc wybijałem częściowo te bakterie. Pytam bo taką lekką mętność mam od początku cały czas, a teraz doszło jeszcze herbaciane zabarwienie(od korzenia) ale tym się akurat nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...