Skocz do zawartości

Czy to choroba bawełniana?


HattoriH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

- temperatura wody - około 27C

- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie - dwa razy dziennie, kryl zamrożony, kryl w płatkach oraz trzy inne rodzaje suchego

- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna - raz w tygodniu z udmulaniem, około 30% wody

- dokładny opis choroby (obowiązkowe dobrej jakości zdjęcie poszkodowanych/całego zbiornika) - rybki są żwawe, walczę ostatnio z ospą, ale ona nie jest problemem. Problemem są tęczanki a raczej dziwny biały nalot na ich ustach - tylko one tak mają, reszta ryb jest od tego wolna

- pojemność akwarium (mogą być też wymiary) - 126l

- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość) - 6 otoski, 2 ramirezy, 3 gupiki, 10 tęczanek nenowych

- obecność żywych roślin(ilość i gatunki, ocena kondycji) - stan dobry, około 12 gatunków

- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny - dodawałem Ichtio, powodem jest ospa, chore na nią są tylko ramirezy

- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium). Tak, mam je około 6tyg

- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd. nie posiadam testów

- filtracja i sprzęt w akwarium (modele, firmy) - filtr FZN-3, grzałka 100W

Tydzień emu zakupiłem tęczanki - liczba 7 sztuk, po dniu zauważyłem biały nalot na "wargach", myślałem, że to wina zamrożonego pokarmu, kryl drobny.

Wczoraj zakupiłem dodatkowe 3 sztuki tęczanek i już dzisiaj mają białe usta. Reszta ryb bez objawów.

post-16565-13685174079569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...