Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 60 L jak i krewetki w nim


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę założyć akwarium. Na oku mam 60 L zbiornik w zestawie z grzałką, filtrem i innymi gadżetami. Wygląda to tak http://allegro.pl/akwarium-60l-profil-w ... 54635.html. No i teraz seria pytań :D

1. Myślałem o bojownikach 1+2, z 8-10 neonków, kilka ślimaków i (!) krewetki. Czy mogą żyć z takimi rybami?

2. Jakie podłoże, jaki kolor, jaki granulat?

3. Jakie rośliny?

4. Czy owy zestaw spełni wymagania dla tych ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku powiem tak:

Filtr odpada za słaby jego górną granicą jest chyba 60L, ja posiadam Fan1+ oraz Chiński HJ-311B - ten nie zawsze działa, bo bardzo buczy i mi to przeszkadza, ale zazwyczaj to działa on ciągle..

 

Rośliny, to nie zbyt wymagające, można się pokusić o: Mchy, Bacopy, Rotala Indica/Green, Cryptocoryny, Rogatek i sporo innych..

Podłoże oraz tło: Ciemne, ze względu na wybór neonów ładniej wyglądają..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łączenia Bojownika + Krewetki to słyszałem, że to wszystko zależy od ilości kryjówek, ilości roślin oraz charakteru bojownika, bo może je zjadać lub nie..

 

Również słyszałem aby nie łączyć bojownika z kolorowymi rybkami, ale myślę, że to jest mit - po tym jak widziałem u kogoś w akwarium 2 samce bojownika, w akwarium do 100 litrów (już nie pamiętam ile dokładnie)..

 

A co do neonów to zależy od gatunku bo mają różne wartości temp.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja trzymałam jednego samca bojownika w akwarium 112l z trzema gupikami, gurami, neonkami i kiryskami. W ogóle nie zwracał na nie uwagi. Może dlatego, że w akwarystycznym był trzymany w dużym akwa z molinezjami. Z tymi bojkami z kubków nie miałam do czynienia, ich zachowanie wobec innych ryb może być zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...