Skocz do zawartości

[112] Pomoże ktoś początkującemu - ost post z wynikami test


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świetlówki

 

AQUA MEDIC PLANT GROW T5 24W - LIGHT

 

NARVA DAYLIGHT T5 24W 6500K

 

którą wyrzucić by dać glolux chyba że mam odpowiednie światełko

 

Podłoże

 

Grys z kulkami

 

Filtr

 

JBL E700

 

rOSLINY

 

Jestem ciemny co posiadam - i teraz moje pytanie Wywłócznik poleci zapewne za parę dni bo jest bardzo wymagająca - Co jak pozmieniać co dokupić by było ładniej tak jak Państwo mają

 

Nawozy - sole

 

Carbo - codziennie 2,5 ml

 

potas - codziennie 2,5 ml ktos zaproponował 5ml co 2-3 dni

 

makro - codziennie 1 ml - 2 ml

 

mikro od poniedziałku też tak 1 ml -2 ml

 

 

teraz mnie pojedziecie bo nie mam testów fakt nie mam bo chciałbym kupić te

 

http://www.szybkakarma.com/allegro/szab ... asy6w1.jpg

 

ale piszą cos o walizkach za 200 zł

 

CO2 brak na chwilę obecną ponieważ nie wiem czy kupić takie

 

http://taiwanele.de/wp-content/uploads/ ... io80-2.jpg

 

czy

 

http://www.swelluk.com/img/shop/origina ... io-160.jpg

 

Odpowie ktoś czy 80 sprawdzi się w 112 litrów ?? I czy opłacalne w utrzymaniu niż bimbrownia tamte zestawy starczają niby od 40 do 80 dni

 

Rybki

 

1 glonojad

2 gupiki -okres przejściowy

 

Zastanawiam się nad kreweciami redki ale te małe 1-1,5 cm miałem kiedyś i chyba same wpłyneły przez rurę ssącą do filtra

 

Bystrzyk amandy

 

Bystrzyk ozdobny

 

otosek - kirysków nie chcę bo rozpierduchę zrobią

 

Ktoś odpowie po ile sztuk rybek ?? i czy db myślę nad obsadą

 

 

 

Dziękuję za pomoc za opinie te dobre oraz te negatywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować coś co można zrobić samemu z dwóch butelek kawałka wężyka i kleju? Kupowanie zestawu "do bimbrowni" według mnie mija się z celem. Podajesz nawozy bez kompletnej wiedzy o parametrach wody? Niepotrzebnie. Te paski to kasa w błoto, już kropelki Zooleka są lepsze. I nie wyjdzie 200zł, wystarczą 3 podstawowe, ph, no3, po4, na początek. Mówisz że kiryski robią burdel w akwa? Zobaczymy co na to zbrojnik ala glonojad. Wygląd nawet fajny. Nie ma zamków i wielkich kamieni. Korzonek jeszcze na lewo okazały i będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dobry kolego za poświęcenie swojego czasu - mam wężyki wsio na bimbrownie tylko sylikon akwariowy muszę kupić ponieważ sylikon sanitarny jest za miękki - mogę prosić na pw recepturę na tą bimbrownie ?? dziękuję

 

jak kupię

 

http://img20.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2858160801 jak bym to kupił to kropelki na ph by juz chyba odpadły :) zostaje tylko no3, po4

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc otwory na wężyki robisz wiertłem 3mm, ścinasz końcówkę wężyka po ukosie (około 1cm) i wsuwasz na ciasno. Nie ma wtedy potrzeby stosowania żadnych uszczelniaczy. Robię tak od zawsze i nawet jak butelka od zacieru jest twarda jak kamień to nic nie puszcza.

 

Aha i po co Ci ten niby karmnik w akwa? zbędny bubel. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów. Daruj sobie paski. Podają niedokładne wartości. Kup testy na no3 i po4.

 

potas - codziennie 2,5 ml ktos zaproponował 5ml co 2-3 dni

 

makro - codziennie 1 ml - 2 ml

 

mikro od poniedziałku też tak 1 ml -2 ml

Taka informacja jest na poziomie: Jaki masz samochód? Żółty.

 

Nie interesuje nas ile wlewasz a co wlewasz i np. że 1ml potasu podnosi stężenie w akwarium o 1,29mg/l. Wtedy można precyzyjnie dawkować i liczyć stężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc otwory na wężyki robisz wiertłem 3mm, ścinasz końcówkę wężyka po ukosie (około 1cm) i wsuwasz na ciasno. Nie ma wtedy potrzeby stosowania żadnych uszczelniaczy. Robię tak od zawsze i nawet jak butelka od zacieru jest twarda jak kamień to nic nie puszcza.

 

Aha i po co Ci ten niby karmnik w akwa? zbędny bubel. :mrgreen:

Potwierdzam. Wystarczy otwór 3mm w nakrętce. Ciśnienie dodatkowo uszczelni jakby jakby. Ale szczerze wątpię, bo wężyki silikonowe świetnie się dopasowują. Ja nie robiłem otworu wiertłem tylko przepalałem śrubokrętem, wyszły trochę nieforemne, ale wszystko jest szczelne i mogę nimi kręcić jak chcę. Używałem jeszcze kleju na gorąco, ale to trochę trudniejsze i mniej estetyczne.

Ja mam karmnik bo pokarm nie jest rozrzucany po całym akwarium tylko jest w jednym miejscu. Rybki już się nauczyły, że jak otwieram klapkę do karmienia to podpływają zanim sypnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawożenie :

 

KH2PO4: podaje 4 ml 1 na tydzień Fosfor z woreczka 50g wziąłem 25g na 500ml wody

 

MgSO4x7H2O: podaje 4 ml 1 na tydzień Magnes z woreczka 100g wziąłem 40g na 500 ml wody

 

K2SO4: 20 ml dziennie POTAS

 

KNO3: Posiadam 100g ale nie rozrobiłem nie wiem ile i co jak

 

chelat 8% Fe Posiadam 50g ale nie rozrobiłem nie wiem ile i co jak

 

Podaję jeszcze kompletne makro od razu wymieszane w woreczku 1 ml dziennie oraz mikro koncentrat 1 ml dziennie – jak się skończy to mam jeszcze mikro + makro w 1 tym samym woreczku wymieszane 50g

 

Co2 Bimbrownia

 

Co 2 easy carbo - 5 ml dziennie

 

 

TESTY :

 

PH 4,5 – 9,0 wyszło mi między 7,0 a 7,5 bo kolorki tak po środku

 

PH 6,0 – 8,0 wyszło mi między 7,0 – 7,2 bo kolorki tak po środku

 

Po4 wyszło 3,0

 

No3 wyszło 40 – troszkę mocniejszy od kolorku ale nie zbliżony do 80 mg/l

 

Wodę 20 % wymieniam co 1 / 2 tygodnie

 

AQUA MEDIC PLANT GROW T5 24W - LIGHT Czy tą świetlówkę wymienić na grolux ?? Zamontowałem odbłyśniki

 

Występują u mnie zatoczki zakupiłem 2 Helenki ale nie dożyły transportu dlatego moje pytanie ponownie zakupić Helenki czy od razu kupić pułapkę na ślimaki o chemię się nie spytam bo odradzicie 

 

Rybki :

 

3 neon innesa było 6 – 3 wydałem dokupię 3-5 lub oddam

6 bystrzyk ozdobny

glonek

2 gupiki jutro idą chyba na wydanie

13 red cherry

 

chciałbym zakupić jeszcze 8 otosków i krewetki chyba żeby dokupić 6-8 bystrzyków sepra weloniastych

 

Ps: Kamień przytrzymuje tylko siatkę na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...