Skocz do zawartości

Pomocy, czy jest ratunek dla tego Bojownika?


Tomi79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój bojownik od jakiegoś czasu choruje. Wygląda na to, że schodzi mu łuska i ustępuje czerwonej "skórze". Odizolowałem go od reszty rybek, obecnie jest w zbiorniku 5l w temperaturze ok 26 stopni. Zastosowałem "baktoforte", "przeciw wewnętrznym i zewnętrznym bakteriom oraz przed gniciem pyszczka i płetw". Niestety nie ma efektów, a "zaraza" rozprzestrzenia się. Już otoczyła cały pyszczek bojownika i już nie wiem co mu podać by to ustąpiło.

 

Jak mogę mu pomóc i co spowodowało chorobę oraz co to za choroba.

 

Wspomnę jeszcze że coś podobnego działo mu się wcześniej przy górnej płetwie ale wspomniany specyfik pomógł wtedy po kilku dniach stosowania i zaczerwienieni się cofnęło.

 

W załączniku zdjęcie bojownika.

 

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy na forum akwarystycznym nikt nie może mi nic doradzić?

Skoro oczekujesz diagnozy i podpowiedzi, to wypadałoby podać konkretne informacje na temat warunków życia ryby.

Nie wróżymy tutaj z kuli a zgadywanie jest bez sensu, zatem:

 

1. Litraż zbiornika.

2. Kiedy zbiornik został założony i czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.

3. Rodzaj i model filtra (czy jest włączony cały czas).

4. Podaj pełną obsadę.

5. Ilość i rodzaj roślin.

6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

8. Podaj parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.). To ważne, bo możliwe, że to w nich tkwi problem.

9. Temperatura w zbiorniku.

10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).

11. Czy chory osobnik ma apetyt.

12. Jak wyglądają odchody chorej ryby.

13. Czy dokonywałeś ostatnio jakichś zmian w zbiorniku.

14. Czy wygląd jest jedynym objawem choroby? Opisz zmiany w zachowaniu ryby, np. czy się kołysze itp.

 

 

Po samym zdjęciu obstawiałabym dziurawicę lub fleksibakteriozę. Ale oczywiście mogę się mylić, bo nie napisałeś nic o akwarium.

Opis i leczenie dziurawicy: http://sylwia.zarowna.pl.w.interia.pl/CHOROBY%20Ryb.htm

Opis i leczenie fleksibakteriozy: http://www.superakwarium.pl/fleksibakterioza-id601.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...