Jump to content

Tomi79

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Tomi79

 • Rank
  Podglądacz
 1. Przepraszam, czy na forum akwarystycznym nikt nie może mi nic doradzić?
 2. Mój bojownik od jakiegoś czasu choruje. Wygląda na to, że schodzi mu łuska i ustępuje czerwonej "skórze". Odizolowałem go od reszty rybek, obecnie jest w zbiorniku 5l w temperaturze ok 26 stopni. Zastosowałem "baktoforte", "przeciw wewnętrznym i zewnętrznym bakteriom oraz przed gniciem pyszczka i płetw". Niestety nie ma efektów, a "zaraza" rozprzestrzenia się. Już otoczyła cały pyszczek bojownika i już nie wiem co mu podać by to ustąpiło. Jak mogę mu pomóc i co spowodowało chorobę oraz co to za choroba. Wspomnę jeszcze że coś podobnego działo mu się wcześniej przy górnej płetwie ale wspomniany specyfik pomógł wtedy po kilku dniach stosowania i zaczerwienieni się cofnęło. W załączniku zdjęcie bojownika. Serdecznie dziękuję za pomoc.
 3. Witam, Pytanie dotyczy dziwnie moim zdaniem wyglądającej molinezji złotej. Mam ją od grudnia ale przez ten czas znacznie się zmieniła . Z normalnego kształtu stała się tak jakby wysuszona i chuda, często pływa ze złożonymi płetwami czasami dziwnie się giba lub chwieje na boki, wydaje mi się że jej oczy zrobiły się jakby wyłupiaste. Ostatnio często nieruchomo leży na dnie. Jakiś czas temu odłowiłem ją na parę dni ale w małym akwa zaczęła zachowywać się w miarę normalnie więc wróciła do głównego. Raczej je normalnie w porze karmienia. Jednak sama rybka nie wygląda na najzdrowszą. Dziś ponownie ją odłowiłem po tym jak nieruchomo leżała na dnie. Ciekawe jest to, że podobna sytuacja była z Płatką ( samiczka) która po kilku koceniach się schudła, potem gibała się, miała sklejone płetwy a następnie dostała jakby wewnętrznego wylewu i po kilku dniach zdechła. Dodam jeszcze, że cała zabawa zaczęła się od chorego bojownika, któremu od płetwy grzbietowej zaczęły schodzić łuski lub skóra ale na szczęście po przerzuceniu do małego akwa i zastosowaniu baktoforte wyzdrowiał. Wracając do molinezji. Nie wiem co jej jest, czy trzymać ją z innymi rybami, czy np ryba jest chora, czy stara, czy cierpi na to co płatka? Inne ryby wyglądają na zdrowe. W akwarium panowała temperatura ok 27 C teraz od paru dni staram się utrzymywać 25-26C. Proszę o opinie Dziękuję
 4. Tomi79

  Proszę o opinię

  Dziękuję za opinię. W nawiązaniu do nich zastanawiam się co kwalifikuje daną rybę do danych wielkości akwarium. Bojownik jest dosyć sporą rybą a małe akwa jest dla niego okay, razbora klinowa i molinezja są mniejsze a potrzebne im większe. Jak to wytłumaczyć?
 5. Tomi79

  Proszę o opinię

  Na razie ryby nie są duże, czy przez jakiś czas mogą pozostać w tym akwarium czy zaleca się użycie większego natychmiast. Popełniłem pomyłkę co do "glonojada" to jest jednak "Otosek".
 6. Tomi79

  Proszę o opinię

  Może pytanie brzmieć będzie dziwnie, ale jeśli rybki pozostaną w takim składzie w tym akwarium, jakie będą tego dla nich konsekwencje?
 7. Tomi79

  Proszę o opinię

  Witam, Jakieś trzy tygodnie temu wystartowałem ze swoim pierwszym akwarium. Najpierw tydzień czekałem na wpuszczenie rybek. Po tym pierwszym tygodniu wpuściłem 2 razy Razbora Klinowa, Molinezja czarna + złota, parkę Płatek. Po upływie kolejnego tygodnia dokupiłem 3 Razbory, Glonojada, Piskorka i Bojownika Wspaniałego._Mam jeszcze dwa ślimaki Ampularia Mam zbiornik 45 L (50X30X30), temperatura 25-28 C. Rybki w mojej opinii mają się dobrze. Mimo wszystko proszę o opinię bardziej doświadczonych akwarystów co do tej obsady za co z góry dziękuję. Przenoszę. Mapet
×