Skocz do zawartości

Co to za choroba?


justyna07094
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałam się dowiedzieć na co zachorowała moja ryba?

Wczoraj mój bojownik zachowywał się normalnie, dzisiaj zastałam go w takim stanie.

Pływał po całym akwarium, zdjęcie w kotniku tylko dlatego żebym mogła się dowiedzieć co mu jest.

Proszę o pomoc.

 

Luna: Przenoszę.

Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie żyje i nic więcej. Podaj wszystkie informacje istotne do identyfikacji.

-jak długo miałaś tą rybę

-litraż akwarium

-obsada

-temp.

-filtracja

-czym karmisz, ile razy dziennie

-jak dbasz o zbiornik, jak podmieniasz wodę

-czy nawozisz, czym

-czy kupowałaś coś nowego do akwarium ostatnio

-jak zachowują się inne ryby

-jeśli znasz parametry wody to je podaj

-czy coś istotnego i niepokojącego wcześniej zaobserwowałaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak długo miałaś tą rybę-2 miesiące

-litraż akwarium- 72l

-obsada- harem bojowników ( samiec, trzy samiczki ), 6 razbor, 9 rodostomusów, 3 kiryski pandy, 3 kiryski pstre

-temp.- 26-28 stopni

-filtracja - filtr kaskadowy 30/60 l

-czym karmisz, ile razy dziennie - mrożona ochotka lub suchy pokarm, raz dziennie, przy czym raz w tygodniu nie daje w ogóle

-jak dbasz o zbiornik, jak podmieniasz wodę - wodę podmieniam raz na dwa tygodnie, filtr raz na dwa/trzy dni

-czy nawozisz, czym - daje tylko mikro,makro i carbo

-czy kupowałaś coś nowego do akwarium ostatnio -tak, kabombe

-jak zachowują się inne ryby - inne ryby zachowują się "normalnie", tak jak i na początku

-jeśli znasz parametry wody to je podaj - znam tylko ph - 6,7, innych testów nie mam

-czy coś istotnego i niepokojącego wcześniej zaobserwowałaś - bojownik dosyć często ostatnio "zawisał" w wodzie "głową w dół', tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr raz na dwa/trzy dni

Filtra nie czy czyści się tak często. We filtrze są pożyteczne bakterie, które wyłapują niebezpieczne związki z wody. Moze być tak, ze bojownik jest najwrażliwszą rybą na zmiany parametrów wody i padł jako pierwszy, może będą następne. Filtr czyści się delikatnie (tylko z większych zanieczyszczeń) przy użyciu odlanej w wody z akwarium.

 

czy nawozisz, czym - daje tylko mikro,makro i carbo
Ile masz na koncie ? Eee milion dolarów...madagaskarskich. Tego rodzaju odpowiedź. Napisz nazwy tego co wlewasz, ile, kiedy. Daj foto całego zbiornika. Może to przedawkowanie.

 

Ps. Jakie oświetlenie ? Jakie i ile roślin ?

 

Osobiście uważam, że kiedy ryba źle się czuje/umiera, to nie wolno dawać jej do kotnika. Stres pomoże jej w drodze do "idealnego akwarium"

 

Brzuch ma napuchnięty czy wychudzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miał napuchniętego brzucha więc to chyba nie to. Ale niepokojący jest sposób dbania o zbiornik. Filtr jest za słaby, a przy tym obsada jest dość gęsta. Czyszczenie filtra tak często to błąd. Z kolei powinnaś co tydzień robić 20% podmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jakie oświetlenie ?

1x15W

 

Osobiście uważam, że kiedy ryba źle się czuje/umiera, to nie wolno dawać jej do kotnika. Stres pomoże jej w drodze do "idealnego akwarium"

do kotnika dałam tylko dlatego, żeby zrobić zdjęcie, była to tylko chwila, 2 miuty.

 

Brzuch ma napuchnięty czy wychudzony ?

wychudzony bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...