Skocz do zawartości

Trzy filtry wewnetrzne do 140 L-prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, ze podobny temat znalaz sie juz na forum lecz nie odpowiedzial on na moje pytania w zadowalajacym mnie stopniu, a ze temat nie jest juz raczej aktualny wiec nie chce dopisywac postow do tamtego topic'u. Akwa przedstawiam w tym temacie viewtopic.php?f=39&t=6525 nie chce sie juz rozpisywac na ten temat moze oprocz tego ze zauwarzylem ze obecny filtr moze nie dawac sobie rady z dodatkowa obsada (nie wspominajac o tym ze jeszcze planuje ja powiekszyc) wczesniej byly tylko trzy rybki wiec w sumie nie bylo problemu-teraz widze ze juz dzien po odmulaniu (tak sie to odmienia? 8-) ) dno znowu ma ekstrementy ryb. Przypuszczam ze to wina filtra ktory juz nie wyrabia-dodam tylko ze nie moge sobie pozwolic na kaskade/kubelek gdyz nie mam na oba miejsca :cry: . Znalazlem trzy filtry w ktorych widze + i -. Mam nadzieje ze pomozecie mi dokonac wyboru. (bede wstawial linki gdyz tak bedzie wygodniej i post nie bedzie AZ tak dluuuugi)

 

1 Kandydat http://www.kirysek.pl/aquael-filtr-akwa ... th=6_40_41

Jakie +? Estetycznosc wykonania, wklady w pojemnikach (przy wyjmowaniu z akwa nie leci wszystko spowrotem do wody), diody UV-tu wiem ze zdania wasze sa podzielone..., ragulacja napowietrzania.

Jakie -? Cena, z tego co widze na opakowaniu (nie co jest napisane) tylko jeden wklad gabkowy (ewentualnie material filtrujacy-jesli wiecei ze jest inaczej to napiszcie prosze).

 

2 Kandydat http://www.kirysek.pl/aqua-szut-filtr-w ... th=6_40_41

Jakie +? Dodatkowy wklad filtracyjny "przed" i "za" filtrem biologicznym (to chyba DUZY +), cena, wklady w pojemnikach (przy wyjmowaniu z akwa nie leci wszystko spowrotem do wody).

Jakie -? Brak regulacji napowietrzania (ta co jest nie dziala i dobrze o tym wiem :| lecz to mozlna naprawic), mala estetyka, brak diod UV

 

3 Kandydat http://www.kirysek.pl/uniwersalny-filtr ... th=6_40_41

Jakie +? Cena, szeroki wklad gabkowy, najwieksza sposrod tych trzech moc filtracji-1100L/h, mozliwosc rozbudowy (? i tak w sumie nie chcialbym go rozbudowywac ale zawsze jakis + ;) ).

Jakie -? Wklad gabkowy na zewnatrz-przy wyjmowaniu niestety wszystko zostaje w akwa, brak regulacji napowietrzania, nazwa "uniwersalny" nie brzmi obiecujaco :roll:

 

Chce dodac tylko ze naprawde nie mam mozliwosci zamieszczenia filtru kaskadowego/kubla-akwa stoi na regale i nie da sie do niego dostac z tylu-nie ma miejsca, a kubelek musialby stac na srodku gdyz nie mam jak zamiescic go w regale :cry:. Zdaje sobie sprawe tez ze filtry zewnetrzne sa o wiele lepsze od wewnetrznych lecz musze jakis kupic i chcialbym jakis najwydajniejszy-z tego co mi wiadomo to te sa na rynku jednymi z najlepszych wewnetrznych.

 

Prosze o pomoc i porady. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze byc fajny-tyle ze z tego co wiem (przelotem zerknalem bo w pracy jestem) to jest on bez wkladow ani bez "dodatku" biologicznego. Czyli dochodzi do tego pewnie dalsza rozbudowa i koszty...Zobacze-zawsze lepiej jest uzywac sprzetu ktory ktos poleca niz samemu przecierac nowe szlaki :D. Jeszcze musze zobaczyc jaki jest tego zestaw i gdzie to wogole zakupic. Dzieki za szybka odpowiedz-jak zwykle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, juz na spokojnie po przejrzeniu oferty tego filtra poleconego przez ciebie zauwazylem ze praktycznie wszedzie jest ta sama oferta-wszystko jest slowo w slowo sciagniete z jakiejs strony i kazdy sklep ma to samo napisane. Spodobal mi sie ten filtr (i nie dlatego zeby sie przypodobac moderatorowi :D). W zwiazku z tym mam kilka pytan-jesli moglbys mi napisac tak z autopsji osoby ktora juz kupila-co jest w zestawie? Ile komor? Jest filtr biologiczny? Jak nie to czy mozna go przerobic? Widzialem jeszcze zestawy "02" i "03"-czym sie roznia? Tylko moca? Wybacz za morze pytan. Zdaje sobie sprawe ze masz pewnie tylko podstawowa wersje gdyz przecie uzywasz innego, biologicznego filtra-jednak u mnie musi byc wszystko w jednym i jak juz kupowac to opierajac sie na opiniach innych. Zauwazylem jeden minus-ciezko jest dostac do niego czesci-mowie tu o np dodatkowych komorach, chyba tylko sklepy internetowe wchodza w gre-na szczescie nie spieszy mi sie tak jak ze swietlowkami wiec mam wiecej czasu zeby sie rozejrzec. :D Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...